Arona

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Az anarchia szélén...


4 posters

    Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Kiara
    Kiara
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 386
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Kiara Vas. Márc. 11, 2012 11:21 am

    Lakó:
    Kaspars

    Egyszintes ház, kis, kopár kertrésszel, egy nagyobb és több kisebb szobával, egyterű padlással. Berendezések nincsenek, néhány ablakhely pedig be van deszkázva. Az egyik nem fő-tartófal kissé rozoga, de kijavítható.


    A hozzászólást Kiara összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Márc. 12, 2012 10:52 am-kor.
    Kaspars
    Kaspars


    Kor : 44
    Hozzászólások száma : 62
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Kaspars Hétf. Márc. 12, 2012 9:51 am

    Arona egyáltalán nem olyan volt, amilyennek elképzeltem. Ez egy szelemváros. Az utcákon a szél visít, a házak romosak... De láttam itt néhány embert. És felébredt bennem a kíváncsiság, hogy vajon mi késztet arra bárkit is, hogy egy ilyen helyen lakjon?
    Elhatároztam hát, hogy maradok pár napig. De ha már ennyi üres ház van itt, nyugodtan elfoglalhatom az egyiket, nemn? Legalább lesz tető a fejem felett.
    Sajnos garázs nem volt, így a motoromat a ház előtti kis kertben állítottam le. Utána bementem, hogy körülnézzek. Nem találtam túl sok mindent, sőt... Szélkiáltó annyira elunta a dolgot, hogy fogta magát, és kirepült az egyik nagy, kitört ablakon.
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Ameli Tarotte Hétf. Márc. 12, 2012 10:12 am

    Boldog voltam. Nem tudom miért, de nem szimplán jó kedvem volt, tényleg boldog voltam. Ehhez közel lehetett Celiának is, de fogalmam sem minek örülhetett ennyire. Szilva megszokott módon tepert mellettem, és ez is... jól esett. Az éjszaka mesélt, tudtam, hogy nem vagyok egyedül a városban, közel sem. Persze nem csak emiatt tudtam, találkoztam is már velük.
    A szomszédos házban kicsit meglepett a motozás. Az meg talán még inkább, mikor elrepült egy madár mellettem.
    - Ó! - csak néztem utána pár pillanatig. - Nohát - de végül ismét mosoly kúszott az arcomra. Oda settenkedtem az ajtóhoz és bekukkantottam.
    - O, hahó...
    Kaspars
    Kaspars


    Kor : 44
    Hozzászólások száma : 62
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Kaspars Hétf. Márc. 12, 2012 10:44 am

    Valami hangot hallottam. Az ajtó felé indultam, de épp, amikor megláttam a lányt, megtorpantam.
    Vámpír.
    Nem tudnám megmondani, honnan tudtam. Ez egy érzék, adottság. Nebo szerint apám is mindig tudta, milyen lénnyel állt szemben.
    - Ööö... Hello - köszöntem óvatosan.
    Nem hátráltam, de nem is mentem közelebb. Rossz tapasztalataim voltak a vámpírokkal. Nem mondhatnám éppen, hogy féltem tőlük, de azért.... Jobb óvatosnak lenni.
    Sokért nem adtam volna, ha tudom, hogy igaz-e a legenda, hogy a vámpírok nem léphetnek be hívás nélkül másvalaki otthonába. Bár... Öt perce, ha itt vagyok... Nem hiszem, hogy egy ősi varázst, ha létezik, meg tudtam volna téveszteni.
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Ameli Tarotte Hétf. Márc. 12, 2012 10:54 am

    Elfintorodtam. Valahogy úgy éreztem nem érzi és viszonozza azt a lelkesedést, ami belőlem árad. Szilva meg a lábam mellől lesett és vinnyogni is kezdett, mintha csak tudtára akarta volna adni az idegennek, hogy bizony itt ő fontoskodik körülöttem.
    - Talán megzavartam valamit? - léptem arrébb picit. Igazából tényleg, fogalmam sem volt ki ő, mit csinál, én meg csak belestem hozzá. Bár múltkor az utca végében lévő fiúval is így volt. Ő egész kedves volt. Igazán az volt.
    Viszont nem zavartattam magam, kicsit lehajoltam megvakarni Szilva fejét, bár közbe a tekintetemet a férfin tartottam.
    Kaspars
    Kaspars


    Kor : 44
    Hozzászólások száma : 62
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Kaspars Hétf. Márc. 12, 2012 11:05 am

    - Nem, szó sincs róla...
    Megvakartam a tarkómat, amivel véletlen levertem a nemezkalapot, ami épp a fejemen volt. Ugyanazzal a kézzel kaptam el, még a térdem felett. Hiába, egy mutatványosnak gyorsnak kell lennie...
    A vámpírlány beljebb jött. Asszem akkor ennyit a legendákról, vagy mi.
    - A nevem Kaspars, és csak erre jártam, és... Hát nem számítottam rá, hogy beugrik egy vámpír, ennyi az egész.
    De jó, most már ő is tudja, hogy tudom. Ez okos volt...
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Ameli Tarotte Hétf. Márc. 12, 2012 11:19 am

    - Hát igazából én is erre felé lakom, vagy mi. Szóval annyira nem meglepő. Jó, gondolom neked még az. Amúgy Ameli vagyok - nyújtottam fel é a kezem mosolyogva, és egy kicsit oldalra is billentettem a fejem. Bár hogy miért... Azt hiszem erre nem keresek választ. Amióta vámpír vagyok elég sok spontán dolgom van. Az egész felszabadított valahol, a gátlásaim nagy részét pedig sikeresen kiirtotta
    - Mostanság keveredtél erre? Na jó, mintha annyi közöm lenne hozzá. Csak kíváncsi vagyok.
    Talán azért is érdekelt annyira ez, mert én sem volta túl régóta itt. Ki tudja, talán segíteni is akartam neki ilyen apróságokkal. Mint például, hogy hol találja azt a sumák vajákos asszonyt. Nem a legjobb társaság, de hasznos lehet.
    Kaspars
    Kaspars


    Kor : 44
    Hozzászólások száma : 62
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Kaspars Hétf. Márc. 12, 2012 1:26 pm

    Megfogtam a lány kezét. Hideg volt. Különben is, lány? Akár több száz éves is lehet. Bár... Azt azért nem hiszem. Nem tudom, miből gondoltam, de nem úgy viselkedett, vagy nem is tudom...
    - Nagyon örülök, Ameli. Izé, igazából... Körülbelül öt perce vagyok itt. Én nem tudtam, miféle város ez az Arona, és... Tényleg, miféle?
    Mintha arra utalt volna, hogy nem hagyományos egy hely ez. Talán vámpírtanya? Mert Ameli nem tűnik épp rémesnek, de ha több vérszívó is van itt, én még hajnal előtt lelépek... Jobb félni, mint megijeedni, ugyebár.
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Ameli Tarotte Hétf. Márc. 12, 2012 11:30 pm

    - Nocsak, akkor nem is tévedtem nagyot - mosolyogtam. Sőt egyáltalán nem tévedtem. - Hát ömm... ilyen, amilyennek látod. Néhány épület kivételével az egész rom. A kocsmában van négy vámpír, aki szinte egész nap ott ül és társalog, és legutóbb állítólag az itteni farkas banda és Jack szétverték a helyet... - gondolkoztam el egy kicsit az egészen.
    - Mellesleg kicsit ismerős vagy... - néztem újból végig rajta felvont szemöldökkel. - Igen... a srácra emlékeztetsz az utca végén. - Csak tudnám, hogy miért... nem is hasonlítanak.
    - Ja mellesleg, ha ez nem lenne elég Morlánál, az öregasszonynál megtudhatsz és megtalálhatsz bármit ha akarsz - fintorodtam el - még azt is amit nem akarsz.
    Kaspars
    Kaspars


    Kor : 44
    Hozzászólások száma : 62
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Kaspars Kedd Márc. 13, 2012 1:52 am

    Elképedtem.
    - Négy vámpír? Farkasok? És ki az a Jack? Ez egy... Olyan város? Mármint... Itt nem laknak emberek?
    Szélkiáltó visszatért, egy egérrel a csőrében. A vállamra szállt, és miközben elfogyasztotta a zsákmányát, végig Amelit nézte.
    - Bocs, nem tudom leszoktatni róla, hogy más előtt étkezzen...
    Úgy taretottam fairnek, ha ő is megtudja, mi vagyok én. Elvégre én már tudtam, hogy ő vámpír...
    - Nos, ha az utca végén lakó gyerek egy griff, akkor ez lehet a hasonlóság oka. Én ugyanis az vagyok. De... Ki az a Morla?
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Ameli Tarotte Kedd Márc. 13, 2012 2:05 am

    - Hát Jack nem tudom miféle, és múltkor találkoztam egy emberrel, vele nem tudom mi lett - vontam meg a vállam. Aztán csak legyintettem.
    - Én múltkor egy nyulat fogtam Szilvának az erdőben, hogy tudjak neki adni enni, szóval azt hiszem már megszoktam.
    - Hmm... griff... lehet, azt sejtettem, hogy nem ember, de még nem túl sok griffel találkoztam...
    - Morla? Ő egy öregasszony, rajta haja van, és feltűnő jelenség, nem lehet eltéveszteni. Általában minden új jövevényre ráakaszkodik, és kikérdezi. De nem veszélyes, csak egy picit bosszantó. Csak a tárcádból ki ne húzza az összes pénzt, mármint nem szó szerint, de mindennek megkéri az árát.
    Kaspars
    Kaspars


    Kor : 44
    Hozzászólások száma : 62
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Kaspars Kedd Márc. 13, 2012 3:01 am

    Elmosolyodtam.
    - Amennyi pénzem nekem van, azt nem kell félteni. És ennél a Morlánál szereztek pár dolgot? Mondjuk, ételt? Van itt a közelben bolt, vagy ilyesmi?
    Na álljunk csak meg egy pillanatra? Én most tényleg itt akarok maradni, ebben a vámpírjárta szellemvárosban? Na jó, talán. Egy ideig. Amíg ki nem derítem, aza kissrác tényleg griff-e. Meg nem gyűjtök egy kis pénzt, ha lehet.
    - Van itt valami munkalehetőség? Eléggé le vagyok égve, nem j9nne rosszul egy kis pénz.
    A mutatványaimnak itt nem nagyon találok helyet, gondoltam. A vámpírok nem rajonganak a tűzért.
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Ameli Tarotte Kedd Márc. 13, 2012 3:31 am

    - Pár dolgot biztosan. Ételt viszont a kocsmában is kapsz. Vilksben, lent, meg van egy kisközért. Más pedig az van amit a szemed lát.
    Abból pedig, hogy úgy hallottam sokan maradnának, és egy ideje itt is vannak...
    - Munka az van szerintem, a kérdés már csak az, hogy ki fizet meg érte. Nem hinném, hogy túl sokan lennének. Például, az én házam sem tipp-topp, de összesen annyi pénzem van, amennyi és egy darabig nem is lesz több valószínűleg - tártam szét a kezem. - Szerintem a többiek is így vannak vele, ha ki nem fogsz egy pénzeszsákot.
    - Mellesleg Vilksbe csak óvatosan járj le. Sokan nem szeretnék ha valaki odalent gyanút fogna.
    Liana Kerran
    Liana Kerran


    Kor : 52
    Hozzászólások száma : 20
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Liana Kerran Kedd Márc. 13, 2012 3:53 am

    Mivel tudtam, merre van az új házunk, valamint azt is észrevettem, hogy nem túl népes az utca, amiben lakni fogunk, úgy döntöttem, a többi utcát is végigjárom, Phillel együtt. A Túlvilág útja nevű tűnt a legnépesebbnek és az egyik házban motoszkálást fedeztem fel. Phil megállt a kertben, én pedig benéztem az ajtón.
    - Hahó! Nem baj, ha bejövök? - kérdeztem, mikor megláttam a két alakot. A nőről rögtön tudtam, fajtám béli, a férfi viszont kicsit különös volt. Nem a kinézete, hanem valami más. Tudtam, hogy nem ember, de nem is vámpír, azonban nem jöttem rá, mi is lehet valójában. Egy szép sólyma volt. A lány pedig egy huski kölyökkel a lábánál állt. Úgy döntöttem, figyelmen kívül hagyom a szimatoló kutyát és inkább a férfival és a nővel törődöm.
    - Az én nevem Liana Kerran, most költöztem a környékre - mutatkoztam be egy halvány mosoly kíséretében. Mivel hallottam, hogy munkáról beszélgetnek, ismét megszólaltam. - Kinek kellene munka?
    Kaspars
    Kaspars


    Kor : 44
    Hozzászólások száma : 62
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Kaspars Kedd Márc. 13, 2012 4:04 am

    Vállat vontam, és ujjam hegyével megsimogattam Szélkiáltó fejét.
    - Van némi kis pénzem, azzal elleszek egy darabig.
    Kicsit korábban éreztem meg a belépőt, mint ahogy megláttam volna. Szélkiáltó megmoccant a vállamon, széttárta a szárnyait, ezzel újra leverve a kalapomat, majd összecsukta a szárnyait. A kalapot megint elkaptam, mielőtt leesett volna.
    Még egy.
    - Persze, gyere be -sóhajtottam lemondóan.
    Öt perce lakom itt, de a házam máris vámpírtanya. Ha még oly csinos vámpíroké is...
    - Én vagyok az, aki munkát keres... De úgy tűnik, aligha találok itt bárkit is, aki fizetne nekem. A nevem Kaspars.
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Ameli Tarotte Kedd Márc. 13, 2012 4:17 am

    Nem kerülte el a figyelmem a kifejezés a férfi arcán. De hirtelen nem tudtam eldönteni miért is... mi érdemelte ezt ki. Talán hirtelen zsúfoltnak érezte a szobát? Vagy külön valamelyikünknek szólt?
    - Ameli Tarotte - mutatkoztam be ismét, ezúttal az újonnan jövőknek. Szilva érdeklődése viszont nem tetszett. Rendben, hogy kíváncsi, de féltettem. De ami azt illeti úgy tűnt, mint aki most ébredt, és szépen felfedező útra is indult. A végén még szemet vet a madárra is, és aztán nézhetek.
    - Igazából, én megvagyok általában úgy, ahogy bár így belegondolva... én sem vetnék meg egy kis pénzt... Bár attól függ milyen munka.
    Liana Kerran
    Liana Kerran


    Kor : 52
    Hozzászólások száma : 20
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Liana Kerran Kedd Márc. 13, 2012 4:45 am

    A férfi közölte, nyugodtan beljebb mehetek, így meg is tettem, bár éreztem, hogy azért nem repes a boldogságtól. Mindketten bemutatkoztak és Kaspars közölte, hogy ő keres munkát. Azonban Ameli is megjegyezte, hogy neki sem lenne rossz, ha tudna némi pénzt keresni. Ezen szavakra elmosolyodtam. Nem tudtam, a nőnek mennyire fog tetszeni az ajánlatom, de sejtettem, hogy a férfinak nem lesz ellenvetése. Láttam, hogy a kalapját milyen ügyesen elkapta, ezért volt egy olyan gyanúm, hogy van még más hasonló is a tarsolyában.
    - Ha valóban így áll a dolog, én tudok nektek munkát adni. Van egy szórakozóhely Madonában, mely az én tulajdonomat képezi. Ha akartok, ott dolgozhattok. Természetesen megfizetném a munkátokat - jegyeztem meg mosolyogva. - Kaspars, ha jól sejtem, te tudsz néhány trükköt. Esetleg ezeket előadhatnád a Thensun-ban. A sólymodat is nyugodtan hozhatod - fordultam a férfi felé, majd Amelire néztem. - Hmm...Több lehetőség is van. Lehetnél felszolgáló, táncos, pultos, esetleg... - elgondolkoztam. Volt még egy lehetőség, amit átfontoltam és csak utána mondtam ki. - Ha ezek nem tetszenek, lehetnél a titkárnőféleségem is. Segítenél a papírmunkában és a különleges vendégek kiszolgálását is te irányítanád. Nos, mit mondtok?
    Kaspars
    Kaspars


    Kor : 44
    Hozzászólások száma : 62
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Kaspars Kedd Márc. 13, 2012 4:54 am

    Ez nagyon jól hangzott. Talán... Egy kicsit túl jól. Igen. Csak azért nem tetszett az ajánlat, mert túl jó volt.
    - Nem is tudom... Különleges vendégek? Úgy érted, vámpírok, igaz? Én mutatványos vagyok. Tűzzel zsonglőrködöm. Azok a különleges vendégek ezt aligha értékelnék.
    Másfelől viszont, mit veszíthetek? Szórakozóhely, munka, pénz, nem hangzik rosszul. És ha baj van, ott a tűz, ott a griff, meg tudom védeni magam.
    - De ha így is kellek, benne vagyok - mondtam végül.
    Végignéztem Amelin. Igen... Jó táncos lenne. Megvannak hozzá az adottságai, de... A hajlandósága talán nem. Majd kiderül.
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Ameli Tarotte Kedd Márc. 13, 2012 5:20 am

    - Khm... - némelyik rosszabbul hangzott, mint a másik. Hogy én táncos nő? Hát jó vicc. - Maradjunk a pultosnál... bár akkor vele mit csinálok? - gondolkoztam félhangosan, és a kutyámra néztem. Nem hiszem, hogy bevihetném, az az egyik. Nem hiszem, hogy kibírná, az meg a másik. Az egyetlen akinek le tudnám passzolni, az Morla. Neeem...
    Leguggoltam, majd füttyentettem halkan. Nem tudom, mért ilyen berögzött, nálunk, hogy a kutyának füttyenteni kell.
    - Gyere ide - hívtam magamhoz. Valahogy olyan borongós hangulatom lett hirtelen. Felvettem az ölembe a kutyát és átöleltem.
    Liana Kerran
    Liana Kerran


    Kor : 52
    Hozzászólások száma : 20
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Liana Kerran Kedd Márc. 13, 2012 9:43 am

    - Tűz?! Hűha... - vakartam meg a fülem tövét elgondolkozva. Vámpír szempontból ez tényleg probléma, a többi vendég azonban biztosan értékelné a dolgot. - Hát, azt hiszem meg tudjuk oldani. Mi lenne, ha egyenlőre kedden, csütörtökön és szombaton lépnél fel? Heti három alkalom és azt csinálhatod, amit szeretsz. Én meg letárgyalom az érintett vendégekkel, hogy hogy legyen a továbbiakban - mondtam a férfinak. - Mellesleg nem csak vámpír vendégeink vannak. Meg szokott jelenni néhány tűzlelkű, lidérc, vérfarkas és farkasember is nálunk. Meg persze néhány naga is elmerészkedik olykor-olykor - jegyeztem meg. - Ők biztos élveznék az előadást.
    Ezután Amelihez fordultam.
    - Hát jó, akkor pultosnak veszlek fel, abból sosem elég - mosolyodtam el. - Ó, tényleg, a kutya - Egy újabb probléma, amit valahogy meg kellett oldani. Igaz, nem nagyon voltam oda az állatokért, főleg a cukinak nevezett "zsebkutyák" taszítottak, de azt mégsem akartam, hogy a nő elváljon hőn szeretett kedvencétől. Valamit tehát ki kellett találnom, hogy megoldódjon a kutya ügy. Aztán villámcsapásként jött az ötlet. Elvigyorodtam és csillogó szemekkel néztem ismét Amelire.
    - Mi lenne, ha segítene neked? Mondjuk egy-két üveget odavinne neked, vagy valami. Ha tudna neked segíteni, nem kifogásolnám a jelenlétét a Thensunban. A venfégek pedig egyenesen elájulnának tőle - jelentettem ki. Máskor nem szoktam ilyen kedves lenni olyanokkal, akiket szinte nem is ismerek, de hát új környék, új embe...lények, nem árt jóban lenni az itteniekkel.
    Kaspars
    Kaspars


    Kor : 44
    Hozzászólások száma : 62
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Kaspars Kedd Márc. 13, 2012 10:18 am

    - Rendben. Akkor a következő kedden ott leszek.
    Ez túl könnyen ment. Beállít, és már fel is, referenciák, önéletrajz, papírok meg komolyabb beszélgetés nélkül. Nem mintha egyikkel is rendelkeztem volna az említett dolgok közül, de épp ezért volt gyanúsan könnyű.
    Úgy tettem, mint aki elmélázva simogatja Szélkiáltó fejélt, de közben minden idegszálammal figyeltem a két nőre. Talán ismerik egymást, és csapda az egész? Jó lesz utánanézni, létezik-e egyáltalán ez a szórakozóhely. Már ha nem esnek nekem most azonnal.
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Ameli Tarotte Kedd Márc. 13, 2012 10:35 am

    Szilva fejét simogattam. Hihetetlennek találtam, hogy így hozzám szokott. És én is hozzá. Nem voltam egyedül ebben a városban, mégis úgy éreztem, hogy egyedül ő van velem.
    Nem voltam benne biztos, hogy egy kölyök husky füle mennyire bírja a zajt. AZ enyém is éles, de én uralkodni tudok magamon.
    - Rendben, köszönöm - néztem fel a nőre. Majd meglátjuk. Ha Szilva nem bírja elviselni, akkor fel fogok mondani. Talán szerezhetnék neki valami füldugót, akármilyen nevetséges gondolatnak is tűnik.
    Szanaszét jártak a gondolataim.
    - És mi hoz egy ilyen nagyvilági személyt Aronába? - néztem ismét a jövőbeli munkaadómra. - Mert egy olyan, mint én aki csak a lába után megy, még érthető, hogy erre téved... - érdeklődtem.
    Liana Kerran
    Liana Kerran


    Kor : 52
    Hozzászólások száma : 20
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Liana Kerran Kedd Márc. 13, 2012 11:01 am

    Örültem, hogy mindketten elfogadták az ajánlatomat. Így legalább tudtam, mit fogok csinálni nappal. Letárgyalom mindenkivel az újonnan felvett dolgozóim dolgait.
    - Pompás. Akkor kedden érted jövök majd és együtt megyünk el a Thensunba - mondtam a férfinak. - És te mikor tudnál munkába állni? - kérdeztem a nőt. Közben éreztem Kaspars feszültségét, de különösebben nem törődtem vele. Ma már ettem útközben, úgyhogy egyáltalán nem voltam éhes és különben is, azt se tudtam, milyen fajba tartozik. Viszont a hozzáállásából arra következtettem, hogy ő nagyon is tudja, mik vagyunk Amelivel. A másik vámpír kérdésére elmosolyodtam.
    - Ez egy nagyon jó kérdés. Igazából egy kis változatosságra vágytam. Meg aztán mindig is szerettem a nyugis helyeket, ahol lehet túrázni. És még emlék is köt Aronához. Igaz, nem a legjobb, de emlék. Itt változtam át - közöltem velük nemes egyszerűséggel. Ekkor belesett az ajtón Phil.
    - Úrnőm... - kezdett bele, majd a szúrós tekintetemet látva lesütötte a szemét. - Vagyis Ani. Fel kéne tenni a sötétítő függönyöket még napfelkelte előtt és a bútorokkal is kéne kezdeni valamit - jegyezte meg. Nem is értem, miért aggodalmaskodott, hiszen még messze volt a reggel.
    - Nyugi Phil, idejében elrendezzük azt is - válaszoltam neki. Erre fejet hajtott és visszatért a kertbe. - Elnézést kérek, Phil néha túl sokat aggodalmaskodik, ha rólam van szó.
    Kaspars
    Kaspars


    Kor : 44
    Hozzászólások száma : 62
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Kaspars Kedd Márc. 13, 2012 11:39 am

    - Semmi gond - mondtam.
    Úrnőm... Ez a Phil valami testőrféle talán? Szolga, de egyben testőr is, azt hiszem. Felmerül tehát a kérdés, hogy a nőnek miért van szüksége testőrre? Mellesleg Phil is vámpír... Egyre jobb...
    Szélkiáltó megunta a semmitevést, és megint elhagyta az épületet. Legszívesebben én is ezt tettem volna. Ameli kedves volt, Liana pedig még inkább, de valami nem engedte, hogy bízzak bennül.
    Zsebembe kotortam, csak, hogy csináljak valamit. Egy pakli bűvészkártya volt benne. Hát, ha a három erre lófráló vámpír rám támad, ez nagy segítség lesz...
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Ameli Tarotte Kedd Márc. 13, 2012 12:11 pm

    - A napjaim... vagyis az estéim mint a tenger. Ma vagy holnap, vagy azután, mit számít? Nincs amiért el kéne halasztanom, akkor meg mért tegyem?
    Felvontam a a szemöldököm a nő szavaira. Igaz, én kérdeztem, de nem számítottam ilyen mértékű őszinteségre. Talán az hogy hogy változtunk át a lényünk része, és érhető lenne, ha valaki nem akarná csak úgy megosztani. Aztán csak újabb meglepetést okozott. Függönyök, bútorok? Micsoda luxus. Önkénytelenül is megráztam a fejem, nem figyelve a gesztusaimra. Én még mindig a pincében alszom pár rongyon.
    Én is csak megráztam a fejem. Még egyszer azt, hogy semmi gond nem láttam értemét kimondani, ha már előttem megtették.
    - Legalább az agyadra nem megy - csúszott ki a számon. - Úgy értem van egy vámpír, ismerősöm, mindig kikészítjük egymást... - igen, a nővéremre gondoltam. Ki másra? Bár reménykedtem, hogy nem ült ki az arcomra még egy mosoly töredéke sem, ami elárulhatott volna.

    Ajánlott tartalom


    Túlvilág útja 3. - Kaspars Empty Re: Túlvilág útja 3. - Kaspars

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Márc. 28, 2024 4:08 am