Arona

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Az anarchia szélén...


4 posters

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Eris
    Eris
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 150
    Hírnév : 1

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Eris Hétf. Márc. 05, 2012 4:21 am

    Lakók: Olivia Nicholson

    ...
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Olivia Nicholson Hétf. Márc. 12, 2012 11:22 am

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Scaled.php?server=842&filename=anoldhouse3
    Natalia Seda
    Natalia Seda
    Kígyókirálynő
    Kígyókirálynő


    Kor : 40
    Hozzászólások száma : 28
    Hírnév : 2

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Natalia Seda Pént. Márc. 23, 2012 12:35 pm

    - Ha nem is most, akkor majd egy kis idő múlva szüksége lesz rá. Ebben biztos vagyok. - biztosítottam. Nem szabad negatívnak lenni. Minden úgy lesz, ahogy elterveztem, istencsászárnő vagyok és ennyi. Én mindig így szoktam.
    - Tudok is egyet, ami úgy pont hozzád illene. - Szívesen meghívtam volna magamhoz, de nem voltam biztos benne, hogy egy kígyó mellett akarja tölteni az éjszakáját. - Van ajtaja, ablaka, teteje, kész luxus - vigyorogtam rá. - De bent még nem jártam.
    Ez után az utat ugyanolyan sebesen tettük meg, mint odafele, mégis kicsit más hangulatban telt ez. Legalábbis számomra. Mondhatnánk úgy is, hogy lelkiismeret furdalásom támadt.
    - Na ehhez mit szólsz? Megfelel? - kérdeztem meg, ahogy megálltam a kiszemelt ház előtt.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Olivia Nicholson Pént. Márc. 23, 2012 12:43 pm

    -Oh ez nagyon jól hangzik!-Ajtó is meg ablak is? Akkor még talán valahogy a hideg elleni védekezés is megoldható.
    Mikor megérkezünk a ház elé elmosolyodom.
    -Ez nagyon aranyos! Milyen szép lehetett fénykorában! Azt hiszem ez tökéletes lesz a számomra. Köszönöm! Már látom is, hogy hogyan fog kinézni miután helyrehoztam. Felfedezzük együtt?-Kérdezem meg tőle. Szívesen beszélgetek még vele, de ha menni akar azt sem bánom. Mindenesetre idő közben kilépek az autóból és közelebb sétálok a házhoz. Nagyon kis aranyos, bár ki tudja milyen belül. De talán még mindig jobb, mint Morla háza....Brrr...
    Natalia Seda
    Natalia Seda
    Kígyókirálynő
    Kígyókirálynő


    Kor : 40
    Hozzászólások száma : 28
    Hírnév : 2

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Natalia Seda Szomb. Márc. 24, 2012 4:03 am

    Elmosolyodtam a lelkesedésén. Örültem, hogy tetszik neki. A meghívása viszont őszintén meglepett. Azt hittem alig várja, hogy végre megszabaduljon tőlem. Én is kiszálltam az autóból és becsaptam az ajtaját. Nem aggódtam azon, hogy itt hagyom, bár úgy tűnt nincsenek biztonságban a járművek pár városlakó miatt. De ha csak egy karcolás is esne rajta felforgatnám az egész kócerájt. Szóval nem volt mitől vagy kitől tartanom.
    Gyorsan Olivia mellé léptem, mikor már elért az ajtóhoz.
    - Itt leszek mögötted, ha rád ugrana odabent valami csúnyaság - vigyorogtam rá vidáman.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Olivia Nicholson Szomb. Márc. 24, 2012 10:37 am

    -Ez megnyugtató!-És tényleg az! Neki van esélye megvédeni engem. Na jó tudom önző dolog, hogy e miatt is tartom itt, de igazából, ha menni szeretne megteheti. Lassan nyomom le a kilincset és nyitom ki az ajtót, ami hangos nyikorgással ki is nyílik. A látvány nem lepett meg, vagy legalább is negatívan nem. Rosszabbra számítottam, de úgy tűnik még elég jó állapotban van ahhoz, hogy meg lehessen menteni. Oké mindent por fed és tele van pókhálóval, no de egy nagy takarítás után minden szebb lesz. Bár igaz nem tudom hogy fogok tudni aludni itt egyedül. Hisz bárki bejöhet ezen az ajtón.
    Talán egyenlőre vissza kéne mennem Morlához, míg megismerem a helyet.
    -Aranyos belül is. De jó még kandallója is van. Bár ez a szag kicsit durva.-

    nappali
    Natalia Seda
    Natalia Seda
    Kígyókirálynő
    Kígyókirálynő


    Kor : 40
    Hozzászólások száma : 28
    Hírnév : 2

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Natalia Seda Vas. Márc. 25, 2012 7:52 am

    - Kicsit?! - kérdeztem rá hangosan. - Szerintem nagyon durva ez a hely. Jó, nem mintha az enyém jobb lenne. Sőt, ha úgy vesszük, bizonyos szempontból ez még jobb is.
    Rugóztam párat a régi parkettán és hallgattam a recsegés ropogásokat. Aztán a fal egy kis részéről piszkáltam le a vakolatot, végül kikötöttem a kandallónál. Jól megnéztem magamnak a belsejét is. Persze hozzá nem nyúltam semmihez sem ami poros, vagy koszos lenne. Az ilyesmitől távol tartom magam.
    - Szerezni kéne egy férfiembert, aki segíthet helyrepofozni a helyet. Ez jó ötlet! - lelkesedtem a saját gondolatomért. - És munkalehetőség is a városban. Abból elkél, úgy néztem. Na majd intézkedem - beszéltem meg magammal a dolgokat.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Olivia Nicholson Hétf. Márc. 26, 2012 10:43 am

    -Máshonnan jöttünk mi ketten. Tudod én egy farmon nőttem fel, tyúkokkal, tehenekkel és egyéb állatokkal. Már megszoktam a koszt és voltam már ennél sokkal büdösebb helyen is. Az istállótakarítás nah az nem semmi!-Elmosolyodom, majd én is alaposan szemügyre veszem a kandallót.
    -Megnézem milyen a lépcső! Ha leszakadna akkor ments ki!-Oda is sétálok a lépcsőhöz, majd szép lassan lépek fel rá. Nyikorogni nyikorog, de úgy tűnik bírni fogja. Ugyan olyan tempómban tovább is indulok míg fel nem érek. Ekkor le is pillantok Nataliára.
    -Nah feljössz? Ha jól látom itt lesz a fürdő meg egy háló!-Nem várom meg a válazát azonnal el is indulok, majd amint beérek a hálóba már fel is sikítok. No nem azért mert olyan szép lenne, vagy ellenkezőleg olyan ronda...Inkább csak azért mert leszakadt alattam a padló és most mint a filmekben lóg a lábam a levegőben.
    -NATALIA!-
    Natalia Seda
    Natalia Seda
    Kígyókirálynő
    Kígyókirálynő


    Kor : 40
    Hozzászólások száma : 28
    Hírnév : 2

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Natalia Seda Hétf. Márc. 26, 2012 11:07 am

    - Egy farmon?! - hüledeztem. - Hát ki nem nézném belőled! És az milyen? - kérdeztem buta városihoz méltóan. - Jó ég, el sem tudom képzelni!
    - Megmentelek én, asszonyság, ne aggódj. Bár lehet neked kell engem - fintorodtam el finnyásan.
    Követtem a lépcsőig, de nem mertem rá lépni addig, amíg ő fel nem ért.
    - Máris megyek! - kiáltottam fel neki, közben a korlátnak támaszkodtam és elővettem a zsebemből egy papírzsepit. Le kellett tisztítanom a drága cipőmet, tiszta por lett az egész. De aztán ezt nem tudtam befejezni, mert Olivia felsikoltott. Ijedtem jöttem rá a miértre, és azonnal fel is siettem hozzá. Óvatosan megközelítettem, megvizsgáltam, hogy nincs semmi baja nagy megkönnyebbülésemre, majd hátulról ráfogtam a mellkasára a hóna alatt.
    - Na most húzd be a hasad, megpróbállak kihúzni. Szólj, ha mehet, vagy ha van jobb ötleted. Nem akarok én is erre a sorsra jutni. Nem lenne valami kellemes - azért elvigyorodtam a képen.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Olivia Nicholson Hétf. Márc. 26, 2012 11:45 am

    -Milyen? Nos én szerettem! De az biztos, hogy te nem élveznéd. Pár perc és mindened koszos lesz ott.-Főleg, ha a kutyák folyton rád ugranak és csak nyalizgatnak. Én élvezem, de van akit irritálna.
    -Nah ne légy már ilyen! Ez csak por! Nem esz meg, vagy nem leszel tőle beteg!-Jóízűen felnevetek, majd megtörténik az a csöppet sem vicces baleset.
    -Nem tudok jobb ötletet! De azért vigyázz. Tényleg nem lenne szerencsés, ha te is zuhannál. Mellesleg meg nincs mit behúzni!-Na jó de van, de mások ne mondjanak ilyet nekem a végén kövérnek fogom hinni magam.
    -Mehet!-Persze próbálom magam nyomni a kezeimmel míg bírom, hogy ezzel is segítsek neki, majd mikor végül kiszabadulok egy nagyot sóhajtok.
    -Hu köszi! Bár azt hiszem kicsit felhorzsolta az oldalam a padló, de megmaradok!-
    Natalia Seda
    Natalia Seda
    Kígyókirálynő
    Kígyókirálynő


    Kor : 40
    Hozzászólások száma : 28
    Hírnév : 2

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Natalia Seda Kedd Márc. 27, 2012 1:20 am

    - Na az biztos, hogy nem élvezném. Csak por, csak por, de tönkreteszi a cipőmet! Szegény kis drágám... - Tényleg veszettül drága volt, de nem az a lényeg. Ez Nagassi kérem szépen! Önmagában érték.
    Mielőtt megpróbáltam volna kihúzni szünetet tartottam, mert elnevettem magam. Nem állt szándékomban az önbecsülésébe taposni. Egyáltalán nem.
    - Tényleg nincs mit behúzni, veszettül csinos vagy, irigykedem is - biztosítottam a véleményemről. - Csak nem lenne szerencsés, ha felnyársalna egy gerenda.
    Aztán az engedély után óvatosan, de biztos kézzel kiszabadítottam a csapdából. Csöndesen megbizonyosodtam róla, hogy tényleg egyben marad, majd csak utána szólaltam meg.
    - Veszélyes ez a ház. Biztos itt akarsz maradni? Kereshetünk egy másikat - ajánlottam komolyan.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Olivia Nicholson Kedd Márc. 27, 2012 2:13 am

    -Azért te sem panaszkodhatsz a külsődre! Főleg ezekben a rucikban. Biztosan rengeteg pasi vesz körbe téged.-De ez nem is gond, bár igaz én nem vagyok az az egyszeri alkalom típus.
    -Igen veszélyes, de most őszintén. Hol találnék ennél biztonságosabb házat. Ennek legalább van ajtaja és ablaka. Valahogy azt majd bezárom és akkor este sem kell félnem attól, hogy valaki besétál. Tudod kissé félek attól főleg miután meg akartak ölni, hogy az este meg is teszik. De akkor majd jöhetnek a fegyvereim. Bár azt a bazi nagy embert nem hatotta meg a próbálkozásom.-Felállok a földről és leporolom magam.
    -Viszont lehet, hogy még elmennék Morlához. Van nála pár holmim, meg fizetnék neki. Szóval el tudsz vinni hozzá? Bár innen nem tudom, hogy hogyan kell odamenni.-
    Natalia Seda
    Natalia Seda
    Kígyókirálynő
    Kígyókirálynő


    Kor : 40
    Hozzászólások száma : 28
    Hírnév : 2

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Natalia Seda Kedd Márc. 27, 2012 2:27 am

    - Nem is panaszkodom - vigyorogtam rá. - Ami a rucikat illeti, - hagytam szó nélkül a pasikat, a ruhák fontosabbak voltak most. - adhatok párat neked is. Amit kiválasztasz. Tudod nem jönne rosszul egy kis reklám a boltomnak - vetettem fel az ötletet üzleti szempontból.
    A házon meg elgondolkodtam.
    - Igen, igazad van, ritka az ilyen ház - a megölésének gondolatára viszont egészen felhúztam magam. - Nem fognak kinyírni! Ezek után durván szétkapnám őket, ha csak a közeledbe is mennek fenyegetően! - mondtam dühösen és már tudtam is, hogy az első pár éjszaka akár még járőröznék is feltűnésmentesen a környéken. Meghívhattam volna magamhoz, de nem akartam semmit sem erőltetni. Majd ha úgy gondolja helyesnek felveti és örömmel mondok igent. De egy naga csak ne javasolgasson semmi ilyesmit...
    - Persze, tudom kiről van szó, bár még nem beszéltem vele. Ütődött egy vénasszonynak tűnik - grimaszoltam, hogy kifejezzem ellenszenvem. - De akkor sétáljunk el hozzá, közben feltérképezheted magadban az utat - megpróbáltam leporolni magam, de le is mondtam inkább az egészről.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Olivia Nicholson Kedd Márc. 27, 2012 3:45 am

    -Oh ez rendes tőled, de nem az én stílusom. Bár ha esetleg majd kelleni fog egy mindenképpen tőled kérek! És hol van az a boltod? Gondolom nem itt...Vagy mégis?-Bár meglepődnék azon, hogy itt nyit egy boltot, de ki tudja. Neki is állandóan új ruhát kell felvennie. Lehet, hogy mások is így vannak ezzel.
    -Ezért mindig hálás leszek neked! Tudom utána nem kellett volna leüvölteni a fejed, de remélem megértesz és nincs harag!-Nah de többet már nem is fogok erről a témáról beszélni. Ideje túllépni rajta.
    -Ütődött igen, de nagyon aranyos! Igazi kis nagymama aki el akarja kényeztetni az unokáját.-Közben már el is indultam a bejárati ajtóhoz, de mielőtt még itt hagynánk a házat rendesen becsukom az ajtót és valamit elé is teszek, hogy lássák ez a ház Foglalt.
    -Öhm azt hiszem mehetünk!-

    //Valahol//
    Natalia Seda
    Natalia Seda
    Kígyókirálynő
    Kígyókirálynő


    Kor : 40
    Hozzászólások száma : 28
    Hírnév : 2

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Natalia Seda Kedd Márc. 27, 2012 3:55 am

    - Ajánlom, is, hogy tőlem kérj! - viccelődtem. De minden viccben van valami igazság. - Hát az államokban van pár, viszont... - töprengtem el. - Hallod Olivia ez nagyszerű ötlet! Nyitok itt is egyet, ha már maradok - lelkesültem fel és már a megvalósításon kezdtem el gondolkodni.
    - Nincs harag - biztosítottam szelíden erről, de még mindig a ruhaboltnál tartottam. Fel kell vértezni a jó népet egy kis divattal! Hát hogy néznek már ki?! Meg úgyis mindenkinek alig van pár váltás ruhája, kereslet is lenne.
    - Biztos - hagytam rá Morlát. - Én inkább azt nézem ki belőle, hogy seprűvel a kezében végigkerget az utcán a boszorka.
    Mindezek után elindultunk a kellemes sétára, miközben jót beszélgettünk. Örültem, hogy itt volt Olivia. De aztán nem fűlött a fogam találkozni azzal a Morlával, így a háza előtt elbúcsúztunk. Ki kellett porolnom a drága ruháimat.

    //Valahol//
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Kedd Júl. 10, 2012 11:27 am

    - Sajnálom, csak így gyorsabb... legalábbis már szeretnék túl lenni rajta - feleltem. Lehet hogy ezzel kicsit tovább tart hogy begyógyul, de maximum pár perccel.
    - Nem tudom. Én feltétlenül örülök neki, hogy még nem haraptam fűbe, de te kérdezted. - Kihúztam magam és megmozgattam a vállaimat, majd elindultam utána. Nem tudtam mit mondhatnék még. Az előbbi hangsúlyából az tűnt, hogy nem örül neki ha ilyenekkel traktálom, így nem tudtam mit mondhatok el. Persze kézen fekvő lett volna a megoldás, az igazi válasz erre, hogy semmit.
    Vártam hogy kérdezzen vagy mondjon valamit, és közben csak lopva néztem őt. Egyszerűbb lett volna, ha közben valahol mélyen nem fenem az ő nyakára a fogam, de ezzel már nem tudtam mit kezdeni, tudomásul vettem.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Olivia Nicholson Kedd Júl. 10, 2012 11:51 am

    Út közben végig csendben maradok. Még össze kell szednem a gondolataimat ahhoz, hogy tudjak kérdezni tőle. A házhoz érve kinyitom az ajtót, majd a nappaliba terelem őt, ahol gyorsan fel is gyújtom az összes gyertyát, amik elég romantikussá teszik így a helyet, bár nem ezzel a céllal lettek kitéve.
    -Kérsz valamit inni? Vagy egyáltalán ti ihattok?...Mármint csak vér, vagy azért néha egy finom emberi étel, ital is becsusszanhat?-Addig nem ülök le, míg meg nem kapom a választ. Majd után a konyhai részlegbe sétálok és előveszek pár sörös dobozt. Igen ha ő nem is de én sokat fogok inni azt már előre látom. Úgy vagy öt dobozzal kezemben térek vissza nappaliba, majd le is ülök a kanapéra.
    -Mesélj kérlek magatokról. Mikor lettél vámpír hogyan és ilyenek. Kíváncsi vagyok és nem úszod meg a kifaggatást!-Most végre elmosolyodom barátságosan. Hátha így jobb lesz a hangulat.
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Kedd Júl. 10, 2012 9:04 pm

    Meglepett... hogy ilyen szívélyesen invitált be. Mondjuk azt nem jelenti azt hogy nem esett volna jól.
    Megráztam a fejem.
    - Lemenni lemegy, de nem esik jól, és megemészteni sem tudjuk... - mondtam közönyösen, közben pedig azért körülnéztem. Persze tudtam én, hogy nem számíthatok jobbra egy félig romkupacnál, ez mindenhol így volt az városban. Legalábbis az új érkezőknél, az olyanoknál mint én vagy Olivia. Igaz nálunk már egészen rendbe volt rakva pár dolog, és lakható volt a ház, legalábbis számunkra, de azért még nálunk is voltak hiányosságok.
    - Valamivel kevesebb mint háromszáznyolcvan évvel ezelőtt. Jelenleg háromszáznyolcvanegy éves vagyok... érdekes hogy az a nagyjából húsz év már kevesebbnek tűnik - merengtem el a dolgon. - Már akkor orvosnak tanultam, de akkor nem voltunk többek elfuserált henteseknél - húztam el a szám. - Bár ebben még nem vagyok biztos, hogy ma már nem így van...
    - Kallikratész... mármint a vámpír aki átváltoztatott - javítottam ki a nyelv botlásom. Nem is tudom mi más mondhattam volna rá. Talán azt hogy apám? De nekem már volt egy előtte. Ő Kallikratész volt és kész. - előre kiszemelt magának és rabszolga-kereskedőktől vett meg végül.
    Az emlékek megrohantak.
    - Mit mondhatnék még? - sóhajtottam. - Valószínűleg sok mindent, hiszen Európát és Ázsiát végig jártam gyalog, legalább kétszer. - Oliviára néztem hogy kérdezzen, nekem most túl sok minden jutott eszembe hirtelen. Kallikratész, azok az idők amikor visszatértem Finnországba, az orosz havasok, és amikor egy nagyjából maffiózónak mondható vámpír csoport elől menekültem Szibériában, a Kínai fesztiválok, és ahogy Yuureivel megismerkedtem... és még jó pár dolog.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Olivia Nicholson Csüt. Júl. 12, 2012 8:11 am

    Érdeklődve hallgatom végig Rikhard történetét. A korára kikerekednek szemeim. Nah erre nem számítottam. Több mint háromszáz év? Ez nem kevés. Ő akkor aztán tudna mesélni a világról. Kár, hogy történelemtanárnak nem tudna elmenni. Legalább érdekes lenne.
    -Ez hihetetlennek tűnik. Rád nézz valaki és észre sem venné, hogy annyi évet leéltél. Oké tudom ez a vámpírok "előnye", de akkor is durva. És mit értesz az alatt, hogy rabszolga-kereskedőknél vett meg? Külön vámpíroknak volt vagy egy sima kereskedés? Bár ezt nehezen tudom elképzelni. Oké tanultam valamikor történelmet, de már rég volt és annyira nem is tudott lekötni...Nem volt komplett a tanárunk....De nem is ez a lényeg. És megkérdeztem, hogy ez mégis hogyan működik? Hogyan lesz valakiből vámpír?-Azt hiszem erről még senki sem mesélt nekem. Közben kibontok egy sört magamnak és elkezdem azt kortyolgatni. Igaz nem valami hideg, de így is jó lesz.
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Csüt. Júl. 12, 2012 8:27 am

    Elmosolyodtam szelíden.
    - Az amelyikünknek van egy kis esze, törekszik is erre. Ne vedd zokon, de általában jobb ha az emberek nem tudnak rólunk.
    - Rabszolga-kereskedés mindig volt és lesz... legalábbis Kallikratész ezt mondta. Jelenleg is van a világban. Az én esetemben valaki úgy gondolta jó leszek árunak ezért leütött és elrabolt, még a kontinens másik felén eladott. De nem, nem csak vámpíroknak... szólt az egész. Az áltváloztatóm úgy gondolta így egyszerűbb megszereznie, vagy visszaszereznie, ha már így történt. - Kicsit kihúztam magam. Hogy erről beszéltem... érdekes módon mégy mindig zavart.
    - Van pár részlet amire oda kell figyelni... de ez igazából már csak akkor fontos, ha valamelyikünk ilyesmire készül, és ezeket általában mindenki megtapasztalta, szóval nagyjából ha megharapnak, és utána a vámpír megitat a vérével, akkor bekövetkezik az átváltozás.
    Kissé zavarban éreztem magam, hogy ilyenről beszélek neki. Nem szoktam ilyen közlékeny lenni. Sőt... általában nem mondok semmit, és amit a másik tudhat esetleg még azt is tagadom.
    - Elnézést... - szabadkoztam az esetleges elbambulásom miatt - az igazság az, hogy nem szokásom így felfedni magam. Kissé furcsán érzem miatta.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Olivia Nicholson Csüt. Júl. 12, 2012 8:55 am

    Még most is folynak? Nah ezzel is sikerült meglepnie. Erről én még nem hallottam, bár azért el tudom képzelni sajnos, főleg a szegényebb országokban. Undorító egy dolog. Bár sajnos az ember sok más undorító dolgot is megtett már és szerintem még tenni is fog.
    -Akkor ezek szerint ha harapás nélkül innék a véredből nem történne semmi? Félre ne érts! Nem kívánom megkóstolni a véred, továbbra is csak kíváncsiság vezérel.-Ismét elmosolyodom, majd bocsánatkérően pillantok rá.
    -Jaj! Ne haragudj! Akkor nem kérdezek erről. Azt gondoltam, hogy ez nem probléma neked, de ha zavar akkor váltsunk témát. Nem akarom rád erőltetni! Mondjuk ha Yuurieről szívesebben beszélnél azt is szívesen hallgatom.-Kedvelem azt a kislányt...Bár ki tudja, hogy ő is hány éves. Aztán kiderülne, hogy csak testileg kislány, belül már nagyon is egy érett nő.
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Csüt. Júl. 12, 2012 9:10 am

    A kérdésével nem is lett volna baj... mármint úgy. A magyarázatára viszont felvontam a szemöldököm. Nem tettem megjegyzést, de enélkül eszembe sem jutott volna ilyesmi.
    - Nem... valóban nem változnál át - folytattam lágy, kedves hangon. - De lehet rosszul lennél tőle.
    Megráztam a fejem.
    - Valószínűleg nem azért mondtam ezt a miért gondolod. Hozzászoktam ahhoz, hogy nem fedem fel magam, és általában ez a normális mindegyikünknél. Megtartjuk magunknak a titkainkat. Lehet úgymond a város felelős azért, hogy mégis így teszek. Igaz hogy kevesen vagyunk, de itt az emberi jelenlét ritkaság. És Yuureivel sem biztos hogy nem erről beszélnék. Ő a lányom... azt mondtam örökbe fogadtam, de ez nem igaz. Lehet neked mégis így tűnne, de ő az én vérem, így a saját lányom - meséltem kissé átszellemülve ahogy rágondoltam. Talán azt mondhatnám hogy az ilyen gondolatok megmelengetik atyai szívemet. És valamilyen módon tényleg így van. Mellesleg lehet ezzel nem mondtam újat Oliviának, hiszen nem kell túl sok, hogy kitalálja ő is vámpír ha én az vagyok.
    - Szóval... ha már belekezdtem - sóhajtottam -lehet jobb, ha nem visszakozok. Lehet hogy érzékeny pontra fogsz tapintani - és lehet hogy meg fogom bánni; gondoltam hozzá -, de kérdezz...
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Olivia Nicholson Csüt. Júl. 12, 2012 9:44 am

    Addig nem gondoltam bele, hogy Yuurie is vámpír, míg azt ki nem jelenti. Ezek szerint ő tette azzá. Vajon a lány örül neki?
    -Ez érdekes. Miért változtattad át és boldog így és te? Mármint boldog vagy vámpírként?-Én szerintem nem lennék az. Vérrel táplálkozni és "halhatatlan" lenni. Borzalmas lehet. Az életnek az a normális menete, hogy megszületsz, felnősz majd meghalsz. Örökké élni...Unalmas lehet és magányos.
    -Hogy bírtad ki ezt a háromszáz évet. Annyit változott a világ, az emberiség. Nem is tudom, hogy én ezt kibírnám e.-Kissé elmerengek ezen, majd megrázom a fejem.
    -És Európában mindenhol voltál? Miket láttál, csináltál?-Talán erről a részről szívesebben beszélnek, és ez is ugyan úgy érdekel engem.
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Csüt. Júl. 12, 2012 10:10 am

    - Én boldog vagyok hogy mellettem van. Az évek amiket együtt töltöttünk... más lett volna nélküle. Így is túl sokat voltam egyedül. Az életem így sem lett olyan, mint az előtt, de ezt nem is képzeltem. Kallikratészt - sóhajtottam - ... nem pótolhatja senki, és ezt nem is vártam. Még ha talán nem is lehetek túl büszke arra amiért, vagy ahogyan átváltoztattam. Megtámadták, és bár megvédtem, féltem hogy elveszíthetem - mondtam nehéz szívvel. hirtelen felindulásból tettem, és erre nem voltam büszke. - Talán a legnagyobb szerencsém volt vele. Megbocsájtott és általában boldognak látom.
    - Nos igen... sok mindent megéltem a változást. De az ilyesmit próbáltam tudományosan szemlélni. Addig elfogadni bármit is ténynek míg be nem bizonyítják hogy nincs úgy, vagy új, jobb hozzáállás és tudás nem született. ÉS hogy én magam hogy bírtam? - néztem Oliviára szelíden. - Volt amikor rosszul, ezt most nem látom értelmét letagadni. Ezt csak úgy hívom az idősek kórja. Mikor elfog a reménytelenség, és megrohannak a rossz emlékek, úgy érzed hogy magad alá temetnek. De aztán kimászol alóla, csak idő kérdése. Még mindig az életet tartom a legnagyobb értéknek, és ez megakadályozta... nos, hogy nem helyén való dolgot tegyek önmagammal.
    - A mindenhol talán túl általános szó. Lehet kihagytam egy szegletet. Miután elmúltam száz inkább húzott a szívem finn földre. Az előtt pedig inkább a nagyobb városokban jártam keltem... - a portyáztam szó jutott először valamiért eszembe, de inkább úgy döntöttem nem azt használom. - Párizs, London, Berlin, Kassa, Firenze, Velence... Genova, Lyon, Toulouse, Madrid... talán bőven van aminek még a neve sem jutna csak így az eszembe.
    Berlin sokat jelentett nekem, de ezt nem akartam elmondani. Túl személyesnek, és rám nézve veszélyesnek tartottam elmondani. Bár már így is sokat mondtam.
    - Általában csak éltem az életem és bámultam. Amíg csak Európában mozogtam, addig szinte minden csak új élményként hatott, és maga a látvány már nagy benyomást tett rám. Még akkor is ha már kezdtem a nagy városokat megszokni. Mégis csak a finn havas pusztákról származom - mosolyogtam. - Ahogy többnyire nincs más csak sík hó, és fenyvesek. Bár akkoriban hogy őszinte legyek... sokszor elég nagy bűz volt a városokban - néztem rá bocsánatkérően. - Meg a tisztaság is hagyott kivetni valót maga után. Rám nézve talán annyira nem számít, de a többiekre nézve, na meg esetleg egy páciensre nézve, azért egészen más már...
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Olivia Nicholson Szomb. Júl. 14, 2012 10:40 am

    Ennyi információt lassan már nem is tudok feldolgozni. Azért az a része nagyon is tetszene a dolognak, hogy az egész Földet körbejárhatod. Ha annyi időm lenne mint neki akkor biztosan én is utazással tölteném el, de sajnos egy idő után már az sem hozna semmi izgalmat, újat.
    -Ha ő boldog akkor nincs miért gondolkozni ezen. Vagyis nem tudom, hogy mit érezhetsz azok után, hogy átváltoztattad, de addig te is inkább csak légy boldog, míg ő is az. Majd akkor aggódj, ha már nem fog mosolyogni.-Bár gondolom ezt ő is tudja, nem kell neki ezt elmagyarázni.
    -Jó lehetett ennyi helyen járni. Én is ha tehetném csak utaznék és felfedezném a világot, de sajnos üres pénztárcával ma már ez igen nehéz feladat. Biztosan sok szépet láttál. A felsorolt városok közül sokról hallottam már. Izgalmas helynek tűnnek....De majd talán később majd én is bebarangolhatom legalább Európát.-Igen a remény hal meg utoljára, bár lehet, hogy ebben a világban inkább a vámpírok.
    -Szóval Finnország! Akkor te is jól bírod az itteni klímát. Én délről jöttem, Spanyolországból. Kicsit ironikus is, hogy egy spanyol nő felköltözik északra, de én élvezem. Vagyis ezt a várost meg az egész dolgot még meg kell szoknom, de amúgy még mindig örülök, hogy eljöttem otthonról.-Gondolom boldogabb lennék, ha már a boltomat vezethetném és semmit sem tudnék róluk, de a sors is azt akarta, hogy itt kössek ki, így nincs mit tenni ez ellen.
    -Ugye nem baj, ha eszem pár falatot!? Mert ha zavar csak szólj!-

    Ajánlott tartalom


    Titkok útja 1. - Olivia Nicholson Empty Re: Titkok útja 1. - Olivia Nicholson

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Szer. Márc. 27, 2024 10:26 pm