Arona

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Az anarchia szélén...


3 posters

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Alana Balodis
    Alana Balodis


    Kor : 33
    Hozzászólások száma : 257
    Hírnév : 10

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Alana Balodis Csüt. Márc. 22, 2012 8:50 am

    Eltöprengtem ezen a kiránduláson. Nem olyan régen jártam Vilksben. És inkább óvatosságra intettem magam. Nem éreztem helyénvalónak azt, hogy ott mutatkozzam, sosem lehet tudni ki vagy mi les az emberre. Felesleges, kockázatos szentimentalizmus lett volna nekem oda tévedni. És a telefonom még mindig ott heverhetett a vasútállomás sínjei között.
    A tekintetem a semmiben pihent, majd észrevettem a pulcsit. Felemelkedtem, odaléptem hozzá és felvettem a földről. Leporoltam és közben újra Petr mellé értem.
    - Nem látom értelmét, hogy menjek - mondtam még mindig elgondolkodva, kicsit gondterhelten. Talán nem lett volna olyan rossz, ha valaki mégis talál rá nekem indokot. - De lehet, hogy majd az erdőig elkísérlek - tettem hozzá. - Vadásznom kell. - és gyorsan meg is magyaráztam.
    Petr
    Petr
    Alfa
    Alfa


    Kor : 38
    Hozzászólások száma : 219
    Hírnév : 13

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Petr Csüt. Márc. 22, 2012 9:18 am

    Próbáltam a tekintetéből olvasni, de olyan volt. mintha az éjszakai ég titkait próbáltam volna kilesni. Hatalmas, mély feketeség és a benne ragyogó apró fénypontok...
    - Mi baj van Vilks-szel? - kérdeztem tőle - Egyébként ha adsz pénzt, hozhatok kaját.
    Nehéz volt nem túl kedvesnek lenni vele. Van pénzem, van ruhám, van kajám, és mindet meg akartam osztani vele, egyszerűen azért, hogy legyen valaki, akivel megosztom. De tanultam az előbbiekből. És nehéz volt úgy tennem, mintha nem is akarnék olyan nagyon segíteni neki.
    Alana Balodis
    Alana Balodis


    Kor : 33
    Hozzászólások száma : 257
    Hírnév : 10

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Alana Balodis Csüt. Márc. 22, 2012 9:28 am

    Egy pillanatra kizökkentett a kérdése, ahogy ott álltam mellette.
    - Nem mondtam olyat, hogy baj lenne vele - próbáltam kellemetlenül kihúzni magam a válaszadás alól. - A pénzzel viszont annál inkább. Ugyanis nincs - mondtam egyszerűen. - De ez se jelent gondot, lehet vadászni vagy a kocsmában ételért dolgozni - vontam meg a vállam. Ezen a helyen nem számított annyira a pénz. Eddig tökéletesen megoldottam mindent nélküle, és egyelőre ezt a jövőre nézve is így terveztem. Inkább a cserekereskedelmet részesítettem volna előnyben. Nekem szimpatikus volt ez az életforma, és teljesen tarthatónak tűnt. Aztán, ha változik a világ, majd tartom vele a tempót.
    Petr
    Petr
    Alfa
    Alfa


    Kor : 38
    Hozzászólások száma : 219
    Hírnév : 13

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Petr Csüt. Márc. 22, 2012 9:41 am

    Még egy pillanatig fürkészve néztem őt, aztán vállat vontam.
    - Csak úgy tűnt. Jó, figyelj... Tudsz főzni? Mert én nem. És nem lehet mindig nyárson sült kajákat enni. Szóval én megveszem a kaját, te megfőzöd, és cserébe kapsz belőle... Ez így hogy hangzik?
    Persze tudtam a választ. Szánalmasan hangzik, de segíteni akartam neki. Ételre volt szüksége, mert túlzottam sovány volt. Ruha is kellett neki. A jó idő visszatértéig majd elfelejtem visszakérni a pulóverem, de hogy a meleg cipőt, nadrágot és takarót hogyan fogom rátukmálni, amit holnap megveszek neki Vilksben... De kitalálom. Az én szomszédomban nem fog egy farkas nyomorogni! Arról nem is beszélve... Hogy egy lány még inkább nem. Azt nem hagyom.
    Alana Balodis
    Alana Balodis


    Kor : 33
    Hozzászólások száma : 257
    Hírnév : 10

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Alana Balodis Csüt. Márc. 22, 2012 9:59 am

    Egy csapásra elkomorodtam, beborult az arcom.
    - Tudok főzni.
    Magamhoz öleltem a pulóvert és előre hajoltam, hogy egy magasságban legyen arcunk, egészen közel hozzá, hogy mélyen a szemébe nézzek. Így maradtunk feszült csöndben pár pillanatig.
    - Te viszont iszonyat átlátszó vagy - adtam tudtára halkan. Ezután viszont feloldódott álcám, sőt megremegett ajkam széle is, mintha csak mosolyra akarna húzódni. De addigra már kiegyenesedtem, eltávolodtam tőle. - Nem értelek - mondtam megint nyugodt érdeklődéssel. - Komolyan nem értem miért csinálod ezt. De mindegy, csak ne nézz h#lyének, jó? A látszat ellenére lehet velem beszélni. - magyaráztam hosszasan és ez még engem is egészen meglepett. Viszont biztos voltam benne, hogy nap mint nap ki fogom hívni ezek után. Valamit ki kellett derítenem.
    Petr
    Petr
    Alfa
    Alfa


    Kor : 38
    Hozzászólások száma : 219
    Hírnév : 13

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Petr Csüt. Márc. 22, 2012 10:12 am

    Szemem egy pillanatra megvillant, nem tehettem róla. De a harag ahogy jött, úgy el is múlt, az egész egyetlen pillanat műve volt. Igaza volt. Tényleg átlátszó voltam.
    Mélyet sóhajtottam. Ezzel a nővel nem lesz könnyű az életem. Tényleg, minek is vesződöm vele? Oké, hogy a szeme csodás, de... Hát, ő is farkas. Vigyázok rá, ha akarja, ha nem, és kész.
    - Jó, ahogy akarod. Azért csinálom, mert farkas vagy és szép a szemed és r0hadtul nem akarok egyedül lenni. Tudom, hogy nem elég, oké? De ez van. Segíteni akarok. Fogadd el, jó?
    Még magamat is megleptem. Talán tényleg félek egyedül lenni...
    Alana Balodis
    Alana Balodis


    Kor : 33
    Hozzászólások száma : 257
    Hírnév : 10

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Alana Balodis Csüt. Márc. 22, 2012 10:42 am

    Láttam megvillanni a szemében valami ismerőset, és legszívesebben a felszínre csábítottam volna, de meglepetésemre elenyészett. És megint jött ez a "szép a szemed" dolog!
    Be kellett ismernem, hogy jól esett, hogy valaki gondoskodni szeretne rólam, segíteni. Ez új élmény volt. Hogy valaki aggódik értem. Elég fura volt ez egy idegentől, de meghatott ez a kirohanása. Most arra tettem a voksom, hogy őszinte volt. Úgy az egész ismeretségünk alatt, ahogy viselkedett erre engedett következtetni. Főleg az előbbi gyenge próbálkozása. Persze nem vonok le ilyen gyorsan következtetéseket. De szerettem volna ebben hinni. Hogy vannak kivételek. Szép is lett volna.
    Letérdeltem mellé a földre és megfogtam a kezét.
    - Nyugalom. Elfogadom, és köszönöm - mondtam finom hangon. - Az ésszerűség határain belül persze. Egy feltétellel. Méghozzá azzal, hogy te is elfogadod azt nekem, hogy én szeretek így élni. Ez nem kényszer, nem szörnyűség. Ajándék. Hiszen szabad vagyok. - tekintetem nyíltságot és őszinteséget küldött felé. Mimikám mosoly nélkül is mosolygott. Nem értettem ezt a vallomásom felé. Talán csak azt akartam, hogy ne rontson el semmit. Én így boldog voltam végre. És én is meg akartam őrizni magamnak, mint barátot. Hátha tényleg jobb az, mint egyedül lenni. Pedig nem igazán bíztam a dolgokban. Erősebb volt, és ezzel előbb vagy utóbb vissza fog élni. Uralkodni akar majd. Ezért is akarok én megvívni vele nap mint nap, amíg ez be nem következik.
    Petr
    Petr
    Alfa
    Alfa


    Kor : 38
    Hozzászólások száma : 219
    Hírnév : 13

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Petr Csüt. Márc. 22, 2012 10:57 am

    Az ésszerűség határain belül... Hát, ez még simán tartható. Gondolom. Majd kitapasztalom, neki mi az ésszerű.
    - Akkor... Asszem, átfogalmazom. Főznél nekem holnap? Kérlek. És... Megígérem, hogy nem foglak megpróbálni semmiben sem korlátozni. A te életed. Én csak a szomszéd srác vagyok. Nem akarlak megváltoztatni. Jó, hogy ilyen vagy.
    A szomszéd srác, aki miattad költözött a szomszédba...
    De komolyan gondoltam, amit mondtam neki. És most először észrevettem rajta valamit... Egy pillanatra, vagy alig többre, de gyönyörű volt. Egy nő akkor a legszebb, ha mosolyog. És ő nem mosolygott, de történt valami, és... És gyönyörű volt. De ezt nem mertem hangosan kimondani.
    Alana Balodis
    Alana Balodis


    Kor : 33
    Hozzászólások száma : 257
    Hírnév : 10

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Alana Balodis Csüt. Márc. 22, 2012 11:10 am

    - Ha mutatsz nekem egy olyan lehetőséget a városban, ahol főzni lehet a kocsmán kívül, akkor szívesen. Úgyis jövök neked eggyel a mai vacsora miatt. - mondtam könnyed hangon. Közben újra felemelkedtem.
    - És Petr... - közben rájöttem miért is volt rám olyan erős hatással az, amit az előbb mondott. Boldog voltam. Valakivel épp barátságot próbáltam kötni! Én! És megértette amit mondtam. Legalábbis egyelőre úgy tűnt. De nem! Nem akartam a pillanatot kishitűséggel elrontani. Úgy is figyelni fogom, kételkedni fogok eleget, és a végén csalódni. De ezt a pillanatot még ne rontsuk el! Csak ennyi hadd legyen szép. Itt és most.
    - Úgylegyen - és ezzel megengedtem magamnak Aronában az első leheletfinom, alig észrevehető mosolyom.
    Petr
    Petr
    Alfa
    Alfa


    Kor : 38
    Hozzászólások száma : 219
    Hírnév : 13

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Petr Csüt. Márc. 22, 2012 11:22 am

    Ezen elgondolkodtam. Éppenséggel vehetnék valami kis elektromos tűzhelyet, vagy ilyesmit, a pénzemből bővel kitelik... De nem igazán hittem, hogy itt van áram. Viszont... Talán, ha vennék egy generátort, azt a fajtát, ami benzinnel működik... Ha a ház elektromos rendszere nagyjából sértetlen, akkor még akár össze is lehetne hozni. De ezt majd csak holnap, napfényben tudom megvizsgálni.
    - Hát... Talán meg tudom oldani. De lehet, hogy vacsora lesz belőle. Eltarthat egy darabig.
    Főleg azzal a minimális tudásanyaggal, amit én a villanyszerelésről tudok. De egy próbát megér... Azért ellestem ezt-azt az építkezéseken. Ott sokat tanul az ember.
    Egészen meglódult a szívem, mikor elmosolyodott. Igazam volt... Tényleg csodás lett tőle.
    Alana Balodis
    Alana Balodis


    Kor : 33
    Hozzászólások száma : 257
    Hírnév : 10

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Alana Balodis Csüt. Márc. 22, 2012 11:39 am

    - Gondolom tűz felett is lehet sütni-főzni, ha az embernek vannak eszközei, vagy kreativitása, vagy tudja hogy kell. - vontam meg a vállam. Nem kell ezt nagyon túlbonyolítani. - De nekem mindegy - mondtam jókedvű zengéssel hangomban. És ásítottam egy hatalmasat, el is fordultam miatta.
    - Viszont akkor mára jó éjszakát. Holnap is kiadós napunk lesz - nem értettem ezt a rengeteg felesleges beszédet magamtól. Hiszen ezt most minek?! Ilyen értelmetlen mondatokat elvből kerülnöm kéne. Egy csomót beszéltem ma ezzel a férfival. És ezt nem tudtam mire vélni. Végül egyszerűen, gyorsan intettem neki egyet és elindultam a házam felé. Nem lesz kényelmes a földön aludni, de annyira fáradt voltam, hogy szerintem ebből semmit sem fogok érzékelni ma sem.
    Petr
    Petr
    Alfa
    Alfa


    Kor : 38
    Hozzászólások száma : 219
    Hírnév : 13

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Petr Csüt. Márc. 22, 2012 11:49 am

    Ahogy ásított, ahogy a hangjába lopakodott valami vidámság-féle érzés... Nem tudom, milyen érzések szaladgáltak bennem. Szimpátia, jókedv... Egyáltalán nem olyan ez a lány, amilyennek először hittem. Csendes derű áradt most belőle, és én nagyon szerettem volna azt hinni, hogy miattam.
    - Gondolom - bólintottam - De szükségem lesz áramra. És akkor már miért ne főzzünk is vele?
    Az ásítás ragadós, ahogy mondani szokás. Nekem is sikerült produkálnom egy nagyobbacskát.
    - Kiadós - értettem egyet - És ha lesz rá időnk, a tanulást is elkezdjük. Aludj jól.
    Én sem mondtam többet, de miközben választott házam felé haladtam, még egyszer visszanéztem a lányra.
    Alana Balodis
    Alana Balodis


    Kor : 33
    Hozzászólások száma : 257
    Hírnév : 10

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Alana Balodis Hétf. Márc. 26, 2012 7:42 am

    Egy kiadós alvás után hajnalban már el is mentem vadászni valamit magamnak. Petrrel nem tudtam összefutni. Következő teendőm tehát az volt, hogy jelentkeztem a kocsma tulajánál egy kis munkára. A délelőttöm nagyja el is ment a kiszabott feladatok teljesítésével. Az öreg nem kímélt, még árut is hordtam. Bár kíváncsi lettem volna honnan szerzi be a dolgait. Végül egy szállítóedényben megkaptam az aznapi fizetségem. Tartottam tőle, hogy ki fog hűlni, ezért bebugyoláltam a kölcsön kapott meleg pulcsiba. Így nem veszthetett a hőmérsékletéből. Vagyis lassabban tette. Szorosan ölelve az edényt sétáltam el a házam előtt. Most már tényleg reméltem, hogy összefuthatok Petrrel.
    Petr
    Petr
    Alfa
    Alfa


    Kor : 38
    Hozzászólások száma : 219
    Hírnév : 13

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Petr Hétf. Márc. 26, 2012 8:13 am

    Épp akkor álltam be a Forddal, amikor Alana is elsétált a háza előtt. Ennek annyira nem örültem. Valamiért rengeteg mindent vettem neki, gondolom, kicsit elszaladt velem a ló, vagy valami... Viszont ezeket szerettem volna úgy behordani a házamba, hogy ne vegye észre őket. Aztán majd szépen lassan odaadogatnám neki... De ha egyszerre nyomom a markába az új cipőt meg meleg ruhákat, a sapkát meg a nagy teljesítményű zseblámpát, és persze az összecsukható széket meg a szintén összecsukható kempingágyat... Egész biztosan vérig sértődött volna.
    Sebaj, ha idejön segíteni, majd azt mondom, ezeket magamnak vettem, és akkor tényleg odaadogathatom neki szép lassan a dolgokat... Először csak mondjuk a cipőt, ha azt mondom, nekem kicsi... Szerencsére sima feketét vettem...
    Leállítottam a motort és kiszálltam a kocsiból.
    - Szia - köszöntem - Bocs, tudom, hogy azt mondtam, reggel találkozunk, de nem akartalak felébreszteni, korán indultam.
    Alana Balodis
    Alana Balodis


    Kor : 33
    Hozzászólások száma : 257
    Hírnév : 10

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Alana Balodis Hétf. Márc. 26, 2012 8:23 am

    Mikor megláttam az autót közeledni megálltam, és nyugodtan megvártam, míg Petr kiszáll belőle.
    - Szia - viszonoztam kedvesen a köszönést. - Semmi baj - hagytam is az egészet. Való igaz, hogy engem szinte lehetetlen felébreszteni, amíg le nem telik a nyolc óra alvás. Valahogy az egyszerűen kell a napi lendülethez és folyamatos ténykedéshez nekem. Nem is szerettem, ha nem adatott ez meg. Pedig azt hiszem ez volt az első alkalom ezekben a napokban, hogy sikerült ezt véghezvinni.
    - Ezt neked hoztam - mutattam meg a kis csomagot. - Nem saját készítésű, de meleg és ehető. Na de akkor miben is segíthetek? - tértem is aztán a lényegre.
    Petr
    Petr
    Alfa
    Alfa


    Kor : 38
    Hozzászólások száma : 219
    Hírnév : 13

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Petr Hétf. Márc. 26, 2012 8:46 am

    Reggel, még indulás előtt átnéztem a ház elektromos hálózatát. Nem volt nehéz dolgom, mivelhogy ilyesmivel a választott kis házam nem rendelkezett. Így hát vezetékeket is vennem kellett. Nem lesz szép, és nem is bontom majd ki a falat, hogy ott huzalozzak. De egy hét alatt meglesz.
    - Hát... Segíthetnél becipekedni, de előbb együnk.
    Elvettem a kis csomagot, és lefejtettem róla a rátekert valamit, amiről kiderült, hogy a pulóverem. Ezt visszaadtam a lánynak. Aztán az anyósülésről kivettem a nemrég vásárolt kötegnyi egyszer használatos műanyag villát és kést, és a lány felé nyújtottam őket.
    - Felezzünk, jó? Ettem odalent Vilksben, nem vagyok olyan nagyon éhes.
    Alana Balodis
    Alana Balodis


    Kor : 33
    Hozzászólások száma : 257
    Hírnév : 10

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Alana Balodis Hétf. Márc. 26, 2012 8:54 am

    Visszavettem a pulóvert, mikor felém nyújtotta és egy biztos mozdulattal a hátamra terítettem. Egy pillanatra meglepett a műanyag evőeszközkészlet léte, de gyorsan túl tettem magam rajta. Valahogy olyan szerencsétlen módon civilizált volt így a dolog. Annyira jutottam magamban, hogy furcsa. Hirtelen kíváncsi lettem, hogy vajon mi mindent vehetett még, hogy otthonosabbá tegye a kis romházát. Nekem megfelelt a gyűjtögetés, a használhatónak tűnő tárgyak utáni vadászat. De most valahogy ez is egész izgalmasnak hatott.
    Csak egy bólintással feleltem a feltett kérdésére, többre nem is méltattam a dolgot.
    - És mi mindent vettél még Vilksben? - érdeklődtem inkább helyette.
    Petr
    Petr
    Alfa
    Alfa


    Kor : 38
    Hozzászólások száma : 219
    Hírnév : 13

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Petr Hétf. Márc. 26, 2012 9:24 am

    Körülnéztem, és mivel nem igazán láttam alkalmas helyet, leültem a Fordom mellé, és hátam a kocsi oldalának vetettem. Intettem Alanának, hogy üljön le mellém.
    - Hát... Sok mindent - adtam kitérő választ - Generátort meg vezetékeket. Ha segítesz, egy hét alatt lesz meleg víz, főzőlap a kajákhoz meg villanyfény. Csak nem vagyok valami nagy villanyszerelő, szóval lassan fog menni.
    Kinyitottam a dobozt. Jó illat csapta meg az orrom. A lány felé nyújtottam az ételt.
    - Hölgyeké az elsőbbség. - mondtam mosolyogva.
    Alana Balodis
    Alana Balodis


    Kor : 33
    Hozzászólások száma : 257
    Hírnév : 10

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Alana Balodis Hétf. Márc. 26, 2012 9:37 am

    Helyet foglaltam mellette törökülésben és sóhajtottam egyet könnyedén.
    - A megjelenéseddel oda a jó kis nomád életnek. - Néztem rá derűsen, bár tényleg aggódtam egy kicsit a tervei miatt. Ha csak magának csinálja meg, akkor is véget vet ezzel neki. Az ilyesmi elég erősen ragadós. A kényelem. Már csak ilyen az emberi faj, és a mi emberi oldalunk is. Persze ettől függetlenül nem rossz az, amit tervez. - De persze szívesen segítek, amiben csak tudok. Úgy is érdekel, hogy kell az ilyesmit csinálni. Meg az építkezést is. Nézd - mutattam a házam tetejére. - Van rajta egy jókora lyuk, innen pont jól látszik. Csak ma reggel vettem észre.
    Elfogadtam a felajánlását az étellel kapcsolatban, bár most úgy volt az igazságos, hogy ő kapja a többet. És ehhez szigorúan tartottam is magam.
    Petr
    Petr
    Alfa
    Alfa


    Kor : 38
    Hozzászólások száma : 219
    Hírnév : 13

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Petr Hétf. Márc. 26, 2012 10:02 am

    Odanéztem, ahová a lány mutatott. Nagy volt, de ránézésre egy napi munka.
    - Most még elmegy, de esős időben eléggé gázos... Láttam tegnap cserepeket a cuccaid között. Majd megcsinálom, csak szerezz még cserepet, túl kevés van.
    Tetszett a mosoly szemében. A szája nem követte, de a szeme valóban mosolygott, és ettől már nem volt olyan súlyos a pillantása.
    - Nem nagy ügy, igazából csak úgy kell összekötni a vezetékeket, hogy vezessék is az áramot... Én legalábbis ennyit tudok róla - mondtam, és én is ettem egy falatot a lány után.
    Aztán egy pillanatra megállt a kezemben a villa. Itt ülök egy rejtélyes szemű, szeplős lánnyal, aki olyan fura, mint... Hát, mint én, csak máshogy, egy tálból eszegetünk, és cuccokat veszek neki, meg rendbe hozom a házát... Mi a jó fr@nc van velem? Tényleg ennyire rettegnék a magánytól? Vagy ez már azon is túlmegy? Mit és miért csinálok?
    Halvány fogalmam sem volt, így inkább a lányra mosolyogtam és ettem tovább.
    Alana Balodis
    Alana Balodis


    Kor : 33
    Hozzászólások száma : 257
    Hírnév : 10

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Alana Balodis Hétf. Márc. 26, 2012 10:13 am

    - Rendben - bólintottam is a felvetésére és ettem még egy keveset.
    - Ennyit én is tudtam róla - mosolyogtam meg a megjegyzését titokban, bár talán a hangomból kiérződött. Azért igyekeztem megtartani a dolgot, lehajtottam a fejem közben és bekötöttem magamon elöl a pulcsi ujjait, hogy ne essen le rólam.
    - Mit szólnál, ha elszaladnék vízért, amíg te azt megeszed? - böktem a maradék adag ételre. - Gyorsan megjárom és utána pakolhatunk is.
    Mozoghatnékom volt. Szaladni akartam, vagy valamit csinálni már. Persze, nem kellett már sokat várni, őt viszont nem sürgettem volna, csak gondoltam addig is hasznossá tehetném magam.
    Petr
    Petr
    Alfa
    Alfa


    Kor : 38
    Hozzászólások száma : 219
    Hírnév : 13

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Petr Hétf. Márc. 26, 2012 10:21 am

    - Nem kérsz többet? Hoztam kaját, nem kell spórolni vele - mondtam.
    Vízért... B@sszus, ez eszembe sem jutott. Hoztam egy karton ásványvizet, de ennyi... honnan fogok én vizet szerezni? Bekötve nincs, azt láttam... Na mindegy, majd kitalálom.
    - Vettem ásványvizet, de ha kilóméterhiányod van, hozhatsz, legalább tovább lesz elég.
    Igazából nem akartam elküldeni, de amíg távol van, eldughatnám a házban, amit neki vettem. Vagy... Na jó... Csak egy próbát.
    - Egyébként... Kérlek, ne haragudj meg, de... Szóval vettem neked egy cipőt. Izé... Láttam, hogy kell, és gondoltam majd megadod, ha lesz pénzed, vagy nem tudom, kitakarítasz nálam cserébe...
    Össze-vissza habogtam, mint valami idióta. Remek... Petr, a nagy harcos, a ring királya, és fél, hogy egy kislány haragudni fog rá... Mellesleg, nem is olyan kislány már ő. Mennyi lehet? Tizenkilenc, húsz? Legfeljebb huszonegy.
    Alana Balodis
    Alana Balodis


    Kor : 33
    Hozzászólások száma : 257
    Hírnév : 10

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Alana Balodis Hétf. Márc. 26, 2012 10:30 am

    - Nem - ráztam meg a fejem. - Edd csak meg, jól jön az majd még későbbre.
    - Igen, kilóméterhiányom van, szóval akkor hozok vizet. Főleg, ha van valamink, amibe hozhatok - töprengtem el. - Egyébként meg nem szeretem az ásványvizet - vallottam be halkan, egy aprócska fintor kíséretében.
    Aztán színt vallott. Először nem is tudtam, hogy mit is kéne reagálnom. Hosszú, hosszú ideig csak komolyan meredtem a szemébe.
    Végül is nem jött rosszul a váltócipő. Nincs ezzel baj. Butaság lett volna ezt elutasítani és a kért ár is megfelelőnek tűnt. De belém bújt a kisördög és nem tudtam megállni, hogy ne tegyek vele egy próbát.
    - Ajándékba nem kaphatom? - kérdeztem meg még mindig a roppant komolyságommal.
    Petr
    Petr
    Alfa
    Alfa


    Kor : 38
    Hozzászólások száma : 219
    Hírnév : 13

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Petr Hétf. Márc. 26, 2012 10:44 am

    Nem egészen erre számítottam. Esélyesnek tartottam a mosolygó vállrándítást, mint beleegyezést vagy egy újabb néma, begubózó dührohamot. Talán ezért is mondják, hogy egy nap alatt senkit sem lehet megismerni. Vagyis hát nem mondják, de attól még így van.
    Elgondolkodtam. Ajándékba? Nos... Ez érdekes. Egy nő tudtommal csak két esetben kér ajándékot egy férfitól. Az egyik, ha kacérkodni akar, de elég volt egy pillantást vetnem Alana arcára, hogy tudjam, nem erről van szó. A másik eshetőség szerint ez valamiféle próba, vagy ilyesmi, amin meg kell felelnem, ha tényleg a barátja akarok lenni. De vajon mi a helyes felelet?
    - Hát... - kezdtem lassan - Nem tudom. Ha születésnapod volt, vagy ilyesmi, a tiéd lehet ajándékba.
    Egyelőre óvatosan csak ennyit mondtam, és figyeltem a reakcióját.
    Alana Balodis
    Alana Balodis


    Kor : 33
    Hozzászólások száma : 257
    Hírnév : 10

    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Alana Balodis Hétf. Márc. 26, 2012 10:54 am

    Nem tudom mi ütött belém, de elnevettem magam. Ez most azt hiszem gonosz volt tőlem.
    - Nem, nincs születésnapom. Pechemre. Szóval áll az alku - mondtam még mindig a nevetés hatása alatt. Végigmértem finoman az arcát, de most nem úgy, mint aki olvasni akar benne. Csak úgy... megnéztem magamnak a kék szemébe lógó szőke tincseit, az arcát. Talán így igazán csak most először.
    Aztán megfogtam a vállát, hogy rá támaszkodva felálljak.
    - Na, akkor miben hozhatok vizet? - tettem csípőre a kezem és néztem körbe, hátha az segíthet. - Legalább a kulacsod elkérhetem? - tért vissza hozzá a tekintetem.


    A hozzászólást Alana Balodis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Márc. 26, 2012 11:52 am-kor.

    Ajánlott tartalom


    Túlvilág útja 12. - Alana Balodis - Page 3 Empty Re: Túlvilág útja 12. - Alana Balodis

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Márc. 28, 2024 4:58 am