Arona

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Az anarchia szélén...


3 posters

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Kiara
    Kiara
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 386
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Kiara Szer. Feb. 08, 2012 5:41 am

    Lakó:
    Josh Bonham

    Egy kis egyszintes ház az utca vége felé. Szoba, konyha, és még egy helység. Bevezetett víz nincs. Ezek ellenére, mintha kevésbé düledezne, mint a többi rom. Mondhatni egész jó állapotban van a többihez képest. Egy viszonylag nagy udvar tartozik hozzá, két csirkeóllal, és rengeteg fémalkatrésszel és kacattal mindenütt.
    Josh Bonham
    Josh Bonham


    Kor : 26
    Hozzászólások száma : 15
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Josh Bonham Szer. Feb. 08, 2012 7:48 pm

    - Otthon, édes otthon - motyogtam, aztán átkecmeregtem a rozsdaette teherautó-motoron, hogy valahogyan az ajtó közelébe keveredhessek. Bent Jeromos már kis híján lebontotta karmaival a deszkákat, de nem haragudhattam rá azért, mert így örül nekem. Na meg annak a tekintélyes mennyiségű kajának, amit még kipakoltam a ZIL-ből.
    - Gyere öreg, bekapcsolom a tűzhelyet. Kondérost vagy rostont szeretnél? -kérdeztem. Szavak nélkül is megértettem a válaszát, ő is nyársast akart, ahogyan jómagam is. Nem is sütöttem neki sokáig azt a fél nyulat, ő még véresebben szereti, mint én. Na jó, meg kevésbé fűszeresen is.
    A rozmaring és a fokhagyma sülthússal keveredő illata körbelengte a környéket, de még kicsit hagytam, hadd érjenek össze az ízek. Az erdei bogyókkal voltam elfoglalva, válogattam az érettebb kökényszemeket, a néhány savanyúvá fagyott medvehagymalevelet, és megpróbáltam hozzájutni a szorosan zárt tobozokban rejtező kövér fenyőmagvakhoz. Ez volt minden köret, amit a nyulacskához fogyasztottam, de ezt is csak azért tettem, mert az imént említett példány egy kissé hájas volt. Persze, hiszen tél van. Én se fáznék úgy, ha zsírosabb lennék. E gondolatot követően közelebb is kucorodtam az ülőkéül szolgáló rönkkel a tűzhöz, s a kutyát is közelebb vontam magamhoz. Most, hogy nem ugatott, hangosan szuszogott, majdhogynem horkolt. Az ég áldja meg, ez sose tud csöndbe lenni. Elővettem a mai viccújságot, és a hátára terítve olvasni kezdtem a tűz fényénél. Halkan nevetgéltem a sorokon, aztán nekiláttam a vacsorának. Egy tökéletes nap tökéletes befejezése volt ez, olyannyira, hogy nekem nem akaródzott eltenni magam holnapra. Kiolvastam az újságot, meg a nyulat is, aztán beszaladtam egy könyvvért, s utána azt olvasgattam, míg csak el nem szenderedtem odakint, a fagyosan pislákoló csillagok alatt, a vörösen izzó parázs mellett.
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Ameli Tarotte Kedd Feb. 14, 2012 5:19 am

    Elgondolkoztam... Tegnap Szilva egész jól megette a pockot, vagy mit amit az erdőben találtam neki, de vajon meg kell-e válogatnom mit eszik? Az ilyesmi valahogy kezdett homályossá válni nekem, pedig nem olyan rég még nekem is figyelnem kellett erre. Talán újból bele jövök majd, ha már a kutya sebeit le tudtam kezelni.
    Ma már a kézben húrcibálást is hanyagoltam. Találtam valami piros kendőt és azt kötöttem a nyakára, csak hogy tudják, valakié. Viszont még így is úgy éreztem, hogy szereznem kéne majd neki egy nyakörvet.
    A lépteim halkak voltak mint általában, Szilváé talán jobban is hallatszódtak, ahogy tepert mellettem. Meglepetten tapasztaltam, hogy nem vagyok egyedül az utcában amit választottam.
    Leguggoltam az alvó fiú mellé. Furcsa volt, hogy csak így kint alszik, mikor mostanában hidegek az éjszakák. Fel akartam kelteni, de azt hiszem a kutyája gyorsabb volt. Az ugatására természetesen az enyém is el kezdett vonyítani. Hát szépen vagyunk...
    Josh Bonham
    Josh Bonham


    Kor : 26
    Hozzászólások száma : 15
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Josh Bonham Kedd Feb. 14, 2012 5:33 am

    - Nemá' - nyögtem, és megpróbáltam Jeromost visszatuszkolni a fejem alá. De ez a lökött négylábú erre meg ugatni kezdett.
    - Mi ütött beléd? - kérdeztem tőle, mire egy pillanatra csöndbe maradt. Valami kutya robogott végig az úton. Ahogy jobban füleltem, a hangos körömkopogás mellett másik, sokkal halkabb lépésekre is figyelmes lehettem. Úgy döntöttem, csöndben maradok. Jeromost meg se próbáltam lepisszegni, úgyse hallgatott volna rám.
    Sápadt, fehér arc hajolt elém. Résnyire nyitott szemem gyorsan felmérte a helyzetet. A kutyája már akkor vonyított, amikor meglátta a nálánál idősebb és mérgesebb Jeromost.
    - Szép jó estét, kisasszonyka! - pattantam fel fektemből. A tagjaim kicsit elgémberedtek ugyan a hidegtől, de szerencsére a pokrócom és alkalmi kispárnám elég jó hőszigetelőnek bizonyult az előbbiekben, így azért nem fagytak el egészen.
    - Mit tetszik?
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Ameli Tarotte Kedd Feb. 14, 2012 5:48 am

    - Neked is - néztem rá kedvesen mosolyogva. - Nem is tudom - néztem körbe a kérdésére. Biztos voltam benne, hogy nem úgy értette, és nem is szándékoztam semmit elkérni az udvarról.
    - Igazából, csak gondoltam végig sétálom az utcát. Mellesleg furcsálltam, hogy idekint alszol. Gondoltam felkeltelek.
    Szilva fejére raktam a kezem. Úgy tűnt lassan elcsendesednek mindketten, de azért voltak újabb... fellángolások, amikor az egyik nagyobbat vakkantott, vagy vinnyogott, a másik meg rossz szemmel nézte. Talán kicsit megmosolyogtató volt, de azt nem akartam hogy a végén esetleg tényleg egymásnak essenek.
    Josh Bonham
    Josh Bonham


    Kor : 26
    Hozzászólások száma : 15
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Josh Bonham Kedd Feb. 14, 2012 5:58 am

    Úgy mérte végig az udvaromat, mintha bizony bolhapiacon érezné magát. Felvontam a szemöldökömet, közben elkaptam Jeromos grabancát, és finoman szólva visszarántottam magam mellé.
    - Csak nyugi - figyelmeztettem, de nem emiatt hallgatott el, inkább csak azért, mert kezdett elmenni a hangja.
    - Ridegtartáshoz vagyok szokva - vigyorogtam a kisasszonyra. Tényleg egészen sápadt teremtés volt, a szeme is furcsán csillogott a sötétben. Ez valami nem emberi lény, egyre biztosabb voltam benne.
    - Ugye nem balhés a picúr? Látom, rendesen elintézték. Nem szeretném, ha nekiugrana az enyémnek - böktem a kutyája felé. Egyébként helyes állatka volt, csak kicsit soványka.
    - Nincs valami jó húsban. Mi úgy is hagytunk némi csontot, megkínálhatom egynéhánnyal, ha megengedi. Valamit magának is keríthetek. Aztán elmesélheti, hogyan került ide. Még nem láttam errefelé.
    Nem tettem hozzá, hogy a hozzá hasonló lényekből sem láttam sokat, de azért gondoltam. Jobb az ilyenekkel vigyázni. Sose kerültem közel az emberekhez se, főleg nem más lényekhez. Így aztán nem is sokat tudok róluk. Mi félni valóm van? Legfeljebb átváltozom, aztán vagy széttépem, vagy elrepülök. Nem mintha ezt tervezném.
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Ameli Tarotte Kedd Feb. 14, 2012 6:13 am

    - Ó, értem... - mosolyogtam meg a helyzetet. Igazából viszont nem tudtam mit mondjak rá. Én érzem a hideget, de már nem jelent semmit, bajom nem lesz tőle.
    Szilvára néztem.
    - Egyenlőre még nem tudom... még ismerkedünk. Tegnap találtam az erdő szélén. De attól nem kell félned, ha nem bírna magával majd visszatartom. Nem lenne jó, ilyen miatt rosszban lenni a szomszédsággal, nem igaz?
    - Hmm... nem tudom. Tényleg, ha elfogadja. Igazából ma még nem kerítettem neki enni. Pedig kéne...
    Megborzoltam a fejét. Igazából reménykedtem benne, hogy ki tudom kupálni, és rendben lesz. Nem helyettesítheti a nővérem társaságát, de ez nem is lehet cél. Egyszerűen, ha már egyedül vagyok egy darabig, minek hagytam volna ott?
    Josh Bonham
    Josh Bonham


    Kor : 26
    Hozzászólások száma : 15
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Josh Bonham Kedd Feb. 14, 2012 6:22 am

    - Ugyan, pörlekedés nélkül nem is igazi szomszéd a szomszéd! - nyerítettem fel, aztán a nőre vigyorogtam. - De persze nem ragaszkodom hozzá.
    - Na. Akkor megnézzük, mennyire éhes a kicsike - motyogtam, és rákacsintottam a siheder négyéábúra. Kis kajla, de értelmes képe volt. Csak olyan kis megviselt szegény.
    Miközben a ZIL-hez battyogtam, fél szemem azért a vendégemen tartottam. Volt itt valahol egy kutyakaja-konzerv. Figyelmesek azok a falusiak, csak véletlenül tudom, hogy ezeket az étkeket általában ők maguk is fogyasztják. Olcsó hús, ugyebár...
    - Jeromos, te kis irigy, nem mész innen?! - pirítottam rá saját, szemtelen bolhazsákomra, aki ott sertepertélt a lábam körül, míg a konzervnyitóval bajlódtam. Végül szabad kezemmel ismét megragadtam a grabancát, a konzerv tartalmát pedig a kis torzonborz elé borítottam egy fakéreg-darabra.
    - Rakok a tűzre, rendben? Addig meséljen, mi szél hozta erre - invitáltam a hölgyet, s Jeromost magam után ráncigálva elevickéltem a farakásig.
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Ameli Tarotte Kedd Feb. 14, 2012 7:15 am

    - Én sem ragaszkodnék hozzá... ha nem muszáj.
    Igazából, így újból, jobban megnézve Szilvát, nehéz volt elképzelni, hogy ne egyen meg bármit ami ételnek minősíthető valamilyen formában.
    Elnéztem a fiúcskát, de nem álltam fel követni. Abban a kis csöndben amíg távol volt mély gondolatok kerekedtek bennem, ez élet dolgairól... az életem dolgairól. Minden bizonnyal hiányolni fogom Celiát, amíg újból nem találkozunk. Ez a nagy elgondolkodás viszont meg is ijesztett kicsit. A régi magamra emlékeztetett, amiből nagyon elegem lett már egyszer.
    Csak rábólintottam, hogy tűz vagy nem, nekem olyan mindegy. Vagyis lehet megégetni azért mégsem lenne kellemes magamat, de ezt inkább megtartottam, és nem adtam jelét.
    - Nyugati, azt hiszem. Igazából mondhatni csak erre jártam. Egy ideje már úton vagyok, de lehet inkább itt bevárom a nővéremet. Majd meglátjuk.
    Josh Bonham
    Josh Bonham


    Kor : 26
    Hozzászólások száma : 15
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Josh Bonham Kedd Feb. 14, 2012 7:22 am

    Hanyagul a tűzre dobtam két rönköt. Néztem, ahogy felrebben, aztán elül az izzó pernyefelleg. A spáadtarcú nem öltött emberibb színt, de legalább én megmelegedtem a fellobbanó lángok mellett.
    - Na, itt jó helyen van. Palotában is lakhat, ha akar, meg romos pincében is, ha ahhoz van gusztusa. Van itt minden, elfér az egész család. Egyébként én Josh vagyok. Meg egy kicsit udvariatlan is, hogy most jut eszembe bemutatkozni - nyújtottam felé szabad kezem. A másik kezem ujjai még mindig Jeromos tarkóját tartották őrizetben.
    - És mikor érkezik a nővére? Sok testvére van? - érdeklődtem remélve, hogy nem veszi zokon. Nos, majd nem válaszol, ha nem akar.
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Ameli Tarotte Kedd Feb. 14, 2012 7:44 am

    Hogy jó helyen lennék? Lehet. Mégis egy kicsit bizakodó lettem a fiú szavaitól. Pedig hát ki tudja, lehet csak fecseg összevissza. Az hogy a pincét említette elgondolkoztatott. Abban a romban amit én választottam, szinte csak a pince használható...
    - Ameli - ráztam vele kezet nem túl erélyesen. Aztán megrázta ma fejem. - Nincs sok, csak ő van. - Az igazi történetet meg az egész mögött inkább megtartottam magamnak, hogy hogy lehet nővérem, ha egyke vagyok.- Néhány országgal ezelőtt elváltunk mert dolga akadt, és fogalmam sincs mikor jön, de jönni fog. Vagy én megyek tovább, és megkeresem. Megtaláljuk mi egymást, csak most hiányzik.
    Josh Bonham
    Josh Bonham


    Kor : 26
    Hozzászólások száma : 15
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Josh Bonham Szer. Feb. 15, 2012 7:30 am

    - Nahát, ezek szerint egy világjáróval van dolgom? Igazán örülök, Ameli. Elkél a sok jó szomszéd - mondtam, aztán megcsóváltam a fejem. - Nos tudja, mi eléggé egymásra vagyunk utalva errefelé. Mindig jól jön egy-két szomszéd. Igaz, én eddig csak a falusiakkal komáztam, mert beljebb nem igen merészkedtem még a romok közé. Különös teremtmények portyáznak erre, beleértve persze minket is - tettem hozzá egy kacsintással. Jeromos már letett arról, hogy elcsaklizza a jó falatokat a kis husky elől, így most már el mertem engedni őt. Azt hiszem, látott egy patkányt, mert gyorsan elugrott mellőlünk. Kis hunyorgás után én is megláttam a prédáját, de csak legyintettem. Kajla kutyám sose kapja el azt a fifikás rágcsálót.
    - Szóval milyen országokat látott? Én csak a Brit-szigeteket ismerem ezen a vidéken kívül, nem nagyon áll módomban utazgatni. Vagyis... Még nem volt rá időm.
    Magamban azért kiegészítettem a gondolatmenetet azzal, hogy időm se, épp hosszú folyamat, hogy Aronát madártávlatból feltérképezzem.
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Ameli Tarotte Szer. Feb. 15, 2012 12:50 pm

    Akaratlanul is elgondolkoztam a szavain. Világjáró...
    - Nos, igen, úgy tűnik. - Nem is értem mért lepődök meg ezen, hiszen annyira egyértelmű. Onnantól ami történt velem, nem is lehetne más a sorsom. Mellesleg ki nem nézné meg a világot, ha már esélye adódott rá? - Ez igaz - bólogattam, bár a mimikája a kacsintással meglepett. Jobban belegondolva viszont egészen szimpatikussá tette a fiúcskát.
    - Mostanában eléggé a magamnak való fajta voltam, de azért majd próbálok jó szomszéd lenni.
    Elgondolkoztam.
    - Igazából... ez most lehet bután fog hangzani, de nem vagyok benne biztos, hogy mindről tudom, hogy melyiken jöttem át. Először Franciaországban voltunk. Aztán végig jöttünk mindegyiken ami az utunkba esett. Németország, Csehország, Ausztria... aztán már... nem is tudom. Valahol Hollandiában váltunk el egymástól a nővéremmel.
    Josh Bonham
    Josh Bonham


    Kor : 26
    Hozzászólások száma : 15
    Hírnév : 0

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Josh Bonham Csüt. Feb. 23, 2012 7:45 am

    - Sose bánkódj, én meg nem vagyok földrajzzseni se. Örülök, ha a faluk közt nem vétem el az irányt - kuncogtam, aztán nagyot ásítottam.
    - Nos, nem aggódom a szomszédság miatt. De ha a kutyád oldalba kapja a ZIL-em kerekét, lehet, hogy megváltozik a véleményem - sandítottam a kis husky-kölyök felé.
    - Ha bármire szüksége van, csak kiabáljon át a kerítésen. Viszont most elnézését kell kérnem, de holnap korán kelek, tudja, hogy a kör végére érjek még napnyugta előtt. Joccakát! - intettem az ajtóból, aztán bevonultam a házikómba, és úgy, ahogy voltam, ledobtam magam az ágyra.

    Morla Lomboltja


    A hozzászólást Josh Bonham összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Ápr. 25, 2012 5:26 am-kor.
    Ameli Tarotte
    Ameli Tarotte


    Kor : 36
    Hozzászólások száma : 200
    Hírnév : 6

    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Ameli Tarotte Csüt. Feb. 23, 2012 8:02 am

    Elmosolyodtam. Valamiért igazán jó kedvem lett, attól amit mondott. Aztán Szilvára néztem, aki belakottan a lábamnál kuporgott most.
    - Olyat meg mért tenne? - néztem rá nagy szemekkel. El nem tudtam képzelni, miért csinálhatna ilyesmit.
    - Ó - lepődtem meg, majd bólogatni kezdtem, de inkább csak magamnak. - Természetesen.
    Teljesen kiestem ebből. Én fenn vagyok egész este, és nappal pihenek. Néha egészen furcsán tud érinteni, hogy ez másokkal nem így van. Sőt, én vagyok a kivétel.
    - Jó éjt - mondtam csendesen, de akkor már bevágta az ajtót.
    - Gyerünk Szilva, menjünk... - álltam fel, és elindultam vissza az utcán.

    //Belváros - Utcák//

    Ajánlott tartalom


    Túlvilág útja 8. - Josh Bonham Empty Re: Túlvilág útja 8. - Josh Bonham

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Márc. 28, 2024 7:39 am