Arona

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Az anarchia szélén...


3 posters

    Ótemető

    Kiara
    Kiara
    Admin
    Admin


    Hozzászólások száma : 386
    Hírnév : 0

    Ótemető Empty Ótemető

    Témanyitás by Kiara Kedd Jan. 31, 2012 4:11 am

    Elhagyatott régi temető amelyet már majdnem teljesen bekebelezett az erdő. A sírkövek között szinte nem is találni épet, benőtte őket a moha, és egyéb növények. Akár már évszázadok óta sem használhatták.
    A lidércek nem szívesen járnak ide csontokat keresni, tekintve, hogy valószínűleg egy ép csontot sem találni, ha mégis akkor sem megfelelő. De jobb híján ,,hagyomány őrzésből" való esti temető járásra megfelel.
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Szer. Júl. 18, 2012 5:54 am

    Mikor ideérkeztem tudtam hogy jó helyen vagyok. A lelkem megnyugodott. De nem... nem azért mert idevalónak éreztem volna magam. A múltkori eset Oliviával eléggé felzaklatott.
    Félig letérdeltem az egyik felismerhetőbb sírhoz. A név rajta nem látszott, a moha ezt is belepte, de a fejfa nagyjából egyben volt. Janette természetesen nem ide volt eltemetve, mégis úgy éreztem így talán közelebb éreztem magam hozzá... ha van ilyen.
    Nem voltam büszke arra ahogy a múltkor levezettem a feszültségemet, de nem is szégyelltem. Olivia közelsége annyira felcsigázott, hogy több vérre volt szükségem... nos mint amire szükségem lett volna. Mint hogy nem öltem meg senkit, nem volt mit szégyellnem.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Olivia Nicholson Szer. Júl. 18, 2012 7:03 am

    Mostanában esténként nem jön álom a szememre. Talán a múltkori kis beszélgetésem miatt Rikharddal. Még mindig nem tudok túllendülni rajta. Folyton az elhangzottakon kattog az agyam. Nem tudom most mit csinálhatnék.
    Nagy sétám közben végül egy igen nyomasztó helyen kötök ki, még pedig a temetőben. Igaz még sosem jártam itt, de nem is este akartam volna eljönni. Az olyan ijesztő főleg ebben a városban. Így nem is próbálok nagyon beljebb menni. Inkább csak a külső sírokat nézegetem meg, már amelyiknél még elolvasható a felirat.
    Egyik pillanatban viszont nem figyelek oda, hogy hova is lépek, így egy jó nagyot zuhanok, amit egy sikítással kísérek. A fejemet erősen beütöttem, így kell egy kis idő mire észhez térek és felülök. Amint ez megtörtént le is esik, hogy hova kerültem....Azt hiszem sikerült beleesnem egy koporsónak kiásott gödörbe.
    -Remek! Most hogy megyek ki ebből?-
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Szer. Júl. 18, 2012 7:13 am

    Olyan különös gondolatok jutottak eszembe, hogy ha Janette most látna mint gondolna rólam. Közelebb léptem és megérintettem a fejfa kövét, majd az égre néztem. Valahogy most nem érdekelt az érkező, nem láttam benne fenyegetést, és ma már megejtettem az étkezést.
    A sikoltásra viszont felpattantam és egyből ott termettem. A szemeim kikerekedtek egy pillanatra, és egészen különösen éreztem magam. Nem mellesleg aggódtam érte, bár úgy látszott jobbára egyben van. Leguggoltam a gödör szélére, ami nagy meglepetésemre frissen ásottnak tűnt.
    - Olivia, jól vagy? Kihúzzam, vagy lemenjek érted? - Mindkettő könnyen kivitelezhető volt, ha lemegyek érte én simán kijutok a gödörből, vele a hátamon, ami neki nem menne.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Olivia Nicholson Szer. Júl. 18, 2012 7:29 am

    Ahogy felállok a földről megpróbálom elérni a gödör szélét ugrándozva, de hiába. Túl magasan van és nagyon csúszik. Már kezdem érezni, hogy mindjárt kiborulok, mikor Rikhard hirtelen megjelenik. Ahogy ő is én is meglepődöm rajta, majd felszökik szemöldököm a kérdésére.
    -Nekem mindegy, csak segíts ki innen, mert ki fogok borulni. Nem bírom az ilyen helyeket!-Azzal már nyújtom is felé a kezem. Nem tudom neki mi a könnyebb, de én minél előbb ki akarok innen jutni akárhogyan is.
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Szer. Júl. 18, 2012 7:58 am

    Lehasaltam a földre, majd lenyújtottam a kezeimet. Óvatosan húztam fel, nem akartam hogy fájjon neki, hiába kaphattam volna ki csak úgy egy másod perc alatt a gödörből.
    - Kapaszkodj meg a vállaimba, és akkor teljesen kihúzlak. Így nem fog fájni a kezed - mondtam neki mikor már majdnem fejig kihúztam, megvártam még megteszi, majd felálltam vele.
    - Még jó hogy épp én is erre jártam - mosolyogtam halványan, bár a nagy sötétben nem tudom mennyit látott belőle. - Fáj valamid?
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Olivia Nicholson Szer. Júl. 18, 2012 8:18 am

    Ahogy felém nyújtja a kezeit megfogom azt, majd ahogy azt kérik megpróbálok megkapaszkodni a vállaiban, de azért érzem, hogy nem tudom elég rendesen megfogni.
    -Fogj erősen, mert le fogok csúszni!-Alig mondom ki ezt a mondatot és már kint is vagyok a gödörből. Ahogy ismét érzem a talajt a lábam alatt leporlom magamról a földet, majd Rikhardra pillantok.
    -Azt hiszem minden rendben! Köszi! És tényleg nagy szerencsém volt.-Hálám jeléül meg is ölelem egy rövidke pillanatra, majd körbenézek.
    -De mégis mit kerestél errefelé? Oké gondolom benned is felmerült ez a kérdés. Én csak ide tévedtem. Nem figyeltem merre megyek.-Válaszolok is gyorsan a fel nem tett kérdésére.
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Szer. Júl. 18, 2012 8:32 am

    - Nem fogsz - feleltem szinte reflex szerűen. Nem annak a típusnak tartottam magam aki bármit csak úgy elejtene. Meglepett hogy átkarolt, de már el is engedett mire felfogtam volna. Azért jól esett.
    - Örülök neki, még ha egyből kéznél is lenne az orvos... inkább ne legyen dolgom...
    - Én? - kérdeztem vissza nyugodtan. Nem azért mert szemrehányásnak tűnt volna a kérdése, csak összeszedtem kicsit a gondolataimat. - Gondoltam meglátogatom Janettet... még ha nem is ebben a temetőben van eltemetve. Úgy éreztem talán, egy kicsit így közelebb leszek hozzá. Már ha létezik ilyen.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Olivia Nicholson Szer. Júl. 18, 2012 8:55 am

    -Én is nagyon!-Elmosolyodom, de azonnal el is tűnik az mikor elkezd beszélni Janetteről. Azt hittem a múltkor ezt már lezártuk, de ezek szerint ő nem tette meg.
    -Értem! Ez szép tőled!-Próbálok jó fej arcot vágni ehhez, de igazából nem tudok erre mit reagálni. A régi szerelméről már nem tudok mit mondani. A múltkor mindent megpróbáltam és nem sikerült. Hadd ne kelljen még küzdenem ma is ezzel.
    -Amúgy én hiszek benne, hogy létezik ilyen. Otthon én is sokszor elmentem a kedvenc kutyám sírjához...Persze még kicsi voltam, de órákat beszéltem hozzá abban reménykedve, hogy ezt mind meghallja. És azóta is azt gondolom, hogy igen is számít, ha meglátogatod őt.-
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Szer. Júl. 18, 2012 9:09 am

    - Érdekes... - néztem el egy pillanatra a temetőre. - Tudod a teremtőm, Kallikratész nagyon szkeptikus volt a vallásokkal kapcsolatban. A kereszténységet pedig kifejezetten gyűlölte. Valahogy mindig elgondolkozok rajta ő mit gondolna most ilyenekről. Én általában nem beszélek hozzájuk hangosan... remélve ha tényleg hallanák, valahol a túlvilágon túl, és esetleg az új életükben akkor amúgy is meghallanák amit nekik szánok... idebent - tettem egy pillanatra a kezem a mellkasomra. Amikor én felnőttem a halál természetes része volt az életnek, volt akit nem sirattunk meg úgy mint manapság. Persze voltak dolgok amik ugyan úgy fájtak gondolom...
    - Valaki jön... - kaptam fel a fejem. De még hogy jött, ide hallatszódott a szíve heves kalapálása. - Mit szólnál hozzá, ha arrébb mennénk a gödörtől? - ajánlottam fel Oliviának.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Olivia Nicholson Szer. Júl. 18, 2012 9:31 am

    -Nos ebben is van valami. De én jobban szeretem kimondani az érzéseimet. Persze nem minden helyzetben.-Már megint fura ez a beszélgetés, de mind e közben érdekes is megtudni mi a véleménye a dologról. Legalább hülyének nem néz.
    -Benne vagyok!-Azzal jó pár lépést hátrálok a gödörtől, majd szinte suttogva beszélek hozzá.
    -Miért nem megyünk el inkább? Nem szeretném, ha úgy járnánk, mint a múltkor abban az épületben.-Ha egy népesebb városban lennénk azt mondanám, hogy az őr az, vagy a gondnok, de így....Itt bármi lehet, vagy bárki lehet.
    -Ki lehet az? Felismered? És egyáltalán honnan hallottad meg, hogy jön valaki?-Mert én semmit sem hallok magunkon kívül.
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Szer. Júl. 18, 2012 9:47 am

    Egy pillanatra Oliviára néztem és rámosolyogtam. Hozzá tehettem volna még annyit, hogy ebben is van valami, de ezt végül úgy is mindenki maga dönti el, hogy mit gondol erről.
    Igaz ő arrébb lépett a gödörtől, de én inkább óvatosan megfogtam a karját, és még egy kicsit arrébb húztam. Nem sokkal később kivágódott az erdőből az akire az előbb felfigyeltem. Zihált, és úgy tűnhetett első ránézésre hogy bármelyik pillanatban feladhatja és kilehelheti a lelkét csak úgy. Mögötte viszont egy újabb alak jelent meg akit lehet először csak én láttam meg, bár önmagához képest elég lassú volt. Mintha hagyta volna hogy a préda fusson. Aztán nem messze tőlünk ráugrott az ember férfira és leteperte. Én láttam a vigyorát, és azt ahogy kilátszottak a szemfogai. A rémült férfi arcába vigyorgott.
    - Mit jelentsen ez Jean-Claud? - szólaltam meg hidegen. A vállig érő szőkés-barna hajú vámpír ránk nézett.
    - Ó, milyen kedves magától, hogy így csatlakozik hozzánk doktor úr. Ez a kis m#csok... ó elnézést a rossz nyelvezetért... Szóval már régóta figyelem őt, és túl régóta szaglászott itt a város környékén.
    - Ezt akkor sem vártam magától. Már megoldásra jutottunk, hogy az ilyen eseteket nem így kezeljük! - nem emeltem fel a hangomat, még is egyértelmű volt a véleményem.
    - Csak hogy ez egy más helyzet - emelte fel az ujját intőleg, de nekem ez akkor sem tetszett. - Ez itt tud a környéken történő dolgokról, mi több... a farkasember szobor táján ólálkodott...
    Összevontam a szemöldököm. Mégis miről beszél? Jean-Claud nem tűnt annak aki esetleg íly hirtelen elvesztené az eszét, vagy ilyen hibát elkövetne. Nekem viszont fogalmam sem volt miről beszél.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Olivia Nicholson Szer. Júl. 18, 2012 10:05 am

    A húzására még hátrébb lépek, majd oda pillantok ahova ő is. Hirtelen egy ember bukkan elő. Elég rossz állapotban van. Oda is sietnék hozzá, de mikor megindulok egy újabb alak jelenik meg. Rögtön látni rajta, hogy ő is a vámpírok közé tartozik.
    Összeráncolt homlokkal figyelem Rikhardot és a másik pasi beszélgetését. Ezek szerint már jól ismerik egymást. Bár arcra nekem is ismerős a pasas, de nem tudom honnan.
    -Kérem hagyja őt békén! Majd el lehet intézni máshogy is azt, hogy ne kotyogja ki a város titkát. Tudja, hogy én is ember vagyok és itt élek...De ha elmegyek ebből a városból mindent elfelejtek. Kicsit megbabonáztak vagy mi...Békésen is el lehet ezt intézni. Nem kell, hogy emberek halljanak meg a város nyugalmáért!-Nem tudom ez mennyire fogja meghatni, de egy próbát megér.
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Szer. Júl. 18, 2012 10:24 am

    - Mind megfogjátok bánni! - kiáltott fel a férfi a földön. - Lesúlyt rátok! Csak az ő akaratából lehettek itt! - Jean-Claud megragadta a férfi haját, és kicsit megemelte, majd visszanyomta a földre.
    - Erről beszéltem - mondta. - Nem ő az első a környéken. Tiszta agyamentek. De ami még jobb, tudnak valamit kísértetekről.
    - Kísértetek nincsenek - feleltem.
    - Akkor mégis minek is neveznéd? Találkoztatok vele egyáltalán? A lidércfények megbolondultak, a farkasszobornál a farkasok teljesen kikészülnek.
    Nem feleltem. Egy pillanatra eltekintetem róluk.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Olivia Nicholson Szer. Júl. 18, 2012 10:32 am

    A férfit hallgatva összeráncolom a homlokom, majd Rikhardra pillantok és kicsit arrébb húzom őt karjánál fogva, majd közelebb hajolok a füléhez és suttogni kezdek.
    -Talán arról beszél, amit a múltkor láttunk? Azok a fénylő pontok...Azok lennének a szellemek? Bár én sem hiszek bennük...De igaz a vámpírokban sem hittem.-Halványan elmosolyodom, majd ismét komoly arcot veszek fel, majd a másik vámpírra pillantok.
    -Mesélne egy kicsit többet ezekről a lidércekről?...Bár gondolom nem előtte akarja. De ha mindent tud akkor igazából már mindegy is. Üsse le, de csak annyira, hogy elájuljon, addig is nyugton marad.-Nem lett szimpatikus a számomra az az ember. Talán jobb is, ha nem hagyják elmenni, de azért a halálát sem kívánom.
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Szer. Júl. 18, 2012 10:47 am

    Meglepődve néztem Oliviára... bár nem annyira, mint előtte máskor. Közbe viszont az agyam a dolgon járt.
    - Nem - feleltem. - Azok a lidércfények. Jean-Claud valószínűleg a jelenségekre gondol amiknek tanúi voltunk...
    Ahogy Olivia a két férfi felé fordult, én is így tettem.
    - Lidércek? - kérdezett vissza meglepetten Jean-Claud. - Nekik ehhez meg mi közük? Ne ficánkolj már! - fordult a férfi felé. - Inkább mondd el mi ez az egész!
    - Az ő műve! Az egyetlen igazié! Őt kéne nektek is szolgálnotok!
    - Na jó ebből nem kérek - mondta szinte sóhajtva, majd sandítva Oliviára nézett. - Miért ne? - végül úgy tett, ahogy ő mondta. - Nyikoláj úgy is elkapja a másikat. De általában semmi értelemeset nem mondanak, csak ugyan azt hajtogatják. Eggyel már találkoztam. Szóval... akkor mégis találkoztatok a dologgal... Kérlek - ült le az egyik kőre szinte elegánsan - meséljetek róla.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Olivia Nicholson Szer. Júl. 18, 2012 11:02 am

    Ezek szerint valamit félreérthettem. Gondoltam, ha lidércfényekről beszélnek akkor a lidérceknek is közül van hozzá.
    -Öhm semmi...Félreértettem.-Legyintek egyet, majd csak figyelem ahogy egy határozott lendülettel leüti a férfit.
    -És mégis mit keresnek itt? Le akarják leplezni a várost? És ki az az Ő akit szolgálnunk kéne?-Én is felteszek pár kérdést, majd Rikhardra nézek és ha megengedi, hogy válaszoljak a fickó által feltett kérdésre meg is teszem azt.
    -Öhm egy romos épületben voltunk este. Mindenféle léptek zaját hallottunk, de nem láttunk senkit. Majd kőtörmelékek zúdultak ránk és illúzió is volt...Leszúrták Rikhardot, de kiderült, hogy csak átverés...Meg valami robbanás is volt és utána azok a fények amik "elszaladtak". Fura volt és ijesztő! De mégis mi folyik itt? Mi történik ezzel a várossal?-
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Szer. Júl. 18, 2012 11:34 am

    - Illúzió és valódi kövek? - gondolkozott el Jean-Claud. - Úgy látszik kezd erősebb lenni... Nem tudom... mintha valami bugyuta istenségnek képzelnék. Akár hogy is ez így nem mehet tovább. Ők veszélyesek ránk nézve, és ez az egész is.
    Közelebb mentem Oliviához csak a biztonság kedvéért. Nem tudom Jean-Claudetól féltettem, vagy attól a másik férfitól, bár ő most nem volt magánál.
    - A lidércfények több helyen is fellelhetőek a városban - mondtam Oliviának. - Eddig viszont a kórháznál nem láttam őket.
    - Nos én is ezt szeretném tudni - felelt végül Jean-Claud. - Tudod ez a mi városunk... Mármint úgy értem az enyém és a tiétek... Ezek meg... Nos... ne zavartassátok magatokat miattam. Ha csak nem üt krach... lehet hogy ennyi show mára.
    Oliviára néztem.
    - Talán lehet tényleg mennünk kéne.
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Olivia Nicholson Szer. Júl. 18, 2012 11:47 am

    Észre veszem ahogy közelebb lép hozzám. Belül el is mosolyodom, de inkább a jelenlegi problémára próbálok koncentrálni. Valami nincs rendben a várossal és ez csöppet sem tetszik. Tényleg jobb lett volna, ha eltűnök innen...Bár még mindig megtehetem, csak már annyi időt elfecséreltem a házra és mondjuk Rikhardék hiányoznának nekem.
    -Ez fura...-Bár gondolom nekik kevésbé, hisz többet láttak már és nos többet is tudnak a világról, a lényekről.
    -Hova menjünk?-Szívesen elmegyek, mert ahogy azt már mondtam nem szeretek a temetőkben bóklászni és már így is túl sok időt töltöttem el itt. Viszont nem tudom, hogy hova mehetnénk. Haza menni nincs kedvem, bár lehet, hogy az lenne a legbiztonságosabb.
    Rikhard Erkki Kalliola
    Rikhard Erkki Kalliola


    Kor : 393
    Hozzászólások száma : 229
    Hírnév : 4

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Rikhard Erkki Kalliola Szer. Júl. 18, 2012 11:59 am

    Fura? Lehet... A dolog viszont inkább aggasztóbb volt. És ez dolog a kísértetekről, egyszerűen nevetséges. Kell legyen rá valami magyarázat.
    - Nos, ha így érzed, akkor nem tudom... induljunk el valamerre, aztán majd meglátjuk.
    - Csak ha láttok egy farkasembert ábrázoló szobrot akkor jobb ha minél gyorsabban eltűntök onnan - intet utánunk Jean-Claud. Valahogy nem tetszett a hozzáállása, a hangja, mint általában.
    - Úgy lesz - hagytam rá.
    - Menjünk - néztem Oliviára. - Majd figyelem helyetted az utat - utaltam vissza az előbbi kis malőrre.
    //Lidércliget//
    Olivia Nicholson
    Olivia Nicholson


    Kor : 37
    Hozzászólások száma : 282
    Hírnév : 3

    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Olivia Nicholson Szer. Júl. 18, 2012 12:09 pm

    -Köszönjük a jó tanácsot! Viszont látásra és óvatosan a fickóval!-Kedvesnek tűnik az a vámpír is, bár érezhető, hogy Rikhard annyira nem szívleli őt. Biztosan jól ismeri a rossz tulajdonságait is.
    -Azért nem vagyok én olyan béna, csak elbambultam. De köszönöm!-Ismét elmosolyodom, majd csak bambulok előre miközben ezernyi gondolat száguldozik át a fejemben,
    -A múltkor miért nem meséltél erről nekem? Csak annyit mondtál, hogy már láttál ilyet, de azt nem, hogy ilyen komoly az ügy! Félni kellene a dologtól?-Nem tudom mennyire vészes a jelenlegi helyzet, mennyire jobb otthon maradni, vagy esetleg elköltözni innen.

    Lidércliget

    Ajánlott tartalom


    Ótemető Empty Re: Ótemető

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Márc. 28, 2024 9:52 am